„Návštěvníkům se představí také vyprošťovací speciály a americké trucky,“ prozradil organizátor Radek Topič s tím, že ve 21 hodin přijde na řadu noční spanilá jízda osvětlených automobilů krajským městem. „Trasa povede přes ulici Gahurova, třídu Tomáše Bati, Štefánikovu ulici a přes Kudlov směrem na Březůvky,“ upřesnil organizátor.

V sobotu od 9 hodin bude program pokračovat na parkovišti Kapřín v Březůvkách. „V poledne bude další spanilá jízda všech trucků do centra Zlína. Tentokrát se však pojede přes Březnici, Bohuslavice a Doubravy,“ upozornil.

Ve 14 hodin začne doprovodný program pro truckery i širokou veřejnost. „Budou moci vidět mimo jiné ukázky psovodů Městské policie Zlín a řadu soutěží, například o Nej truck, o Nejosvětlenější truck, o Nej truck české výroby a podobně,“ vyjmenoval. Atmosféru dokreslí country vystoupení a táborák. V neděli se truckeři rozjedou domů.

Pro návštěvníky je zajištěna kyvadlová doprava z konečné autobusu číslo 32 na Kudlově. „Jízdenka z autobusu je zároveň platnou vstupenkou do areálu Kapřín,“ řekl Topič. Jízdní řády jsou k nahlédnutí na stránkách www.truck-sraz-zlin.cz. Vstupné pro dospělé činí sto korun, děti do dvanácti let zaplatí dvacet korun.

Truck sraz o víkendu způsobí i dopravní uzavírku. „Od soboty sedmi hodin ráno až do neděle do 14 hodin bude v Březůvkách uzavřena silnice od křižovatky k Provodovu po křižovatku v Hutích. Objížďka povede přes obec,“ uvedl starosta Březůvek František Kolařík.