Zatím nejtragičtější dvě dopravní nehody se letos staly na Uherskohradišťsku. V polovině června zahynula v Kunovicích pod koly vlaku řidička, která vjela na přejezd v době, kdy zařízení signalizovalo blížící se vlak. Strojvedoucí už střetu nemohl zabránit. „I když jsme na místě byli do tří minut, přesto jsme vážně zraněné osmačtyřicetileté ženě nedokázali pomoci,“ řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

O tři měsíce později zemřel na železnici další řidič, tentokrát v Bojkovicích. I on vjel na přejezd se světelným a zvukovým výstražným zařízením v době, kdy přijížděl vlak. Dvaačtyřicetiletý muž zemřel na místě.

Dvě tragická úmrtí na přejezdech se letos odehrála v Uherském Hradišti

Na uherskohradišťských kolejích letos přišli o život i dva chodci. „V červnu přejel vlak teprve sedmnáctiletého mladíka, který měl položenou hlavu na kolejišti,“ vzpomenul na jeden z nich mluvčí uherskohradišťské policie Jaroslav Krejčíř.

Tragickou bilanci mají ve svých statistikách i zlínští policisté. Přestože se sedm srážek aut s vlaky obešlo bez smrtelných následků, zemřel letos v dubnu pod koly rychlíku v Otrokovicích dvacetiletý mladík. „Strojvůdce si nárazu vůbec nevšiml a v době nálezu mrtvého těla byl už vlak o stovky kilometrů dál,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Dodala, že v některých případech lze těžko určit, zda se jedná o sebevraždu, nebo šlo jen o nedbalost chodce, který si chtěl zkrátit cestu přes koleje.

Naopak policisté na Vsetínsku a Kroměřížsku si pochvalují nulové úmrtí na kolejích. „I kdy jsme měli osm nehod, při nichž škody dosáhly více než dvou milionů korun, nebyl při nich nikdo usmrcený a dokonce ani zraněný,“ podotkl asistent vsetínského policejního ředitele Ivo Zgarba.