A že se svého úkolu zhostily opravdu zodpovědně a s radostí, ukazují jejich obličeje zamazané od cukru i kousky těsta na tričkách. „Já mám na to chuť!" stýská si jedno z dětí.

„Tak si vezmi ty zlomené," radí jiné u stolu, kde se již upečené vanilkové rohlíčky mění v cukru na bílé nadýchané dobroty. Editka, Deniska, Violka, Dominička i Šarlotka se výborně baví, a tak nechybí ani nějaké to uždibování.

„Již druhým rokem se účastníme projektu Srdce s láskou dávané. Loni jsme vyrobili obrázky pro Dům s pečovatelskou službou ve Hvozdné a letos naše volba padla na hasiče, ty si děti jednoznačně zvolily. Vánoční cukroví už se pak nabízelo samo, když se blíží Vánoce," vysvětlil za děti ze školky ve Hvozdné jejich učitel Marek Havelka.

Děti z této třídy mají hasiče moc rády a na exkurzi na centrální hasičskou stanici ve Zlíně, kam se vydají 30. listopadu, se moc těší. Svým hrdinům přinesou 24 krabic s cukrovím. Hasiči je za to u sebe na stanici provedou, ukážou dětem stříkačku i hasičskou tyč. Dokonce dětem zapnou i maják.

„Moc se těším. Už jsem v hasičském autě seděl, můj bratranec je hasič," pochlubil se Vojtíšek ze školky. Karolínka se také nemůže výletu dočkat. Až vyroste, chce být hasičkou. Proč? „Protože je miluju," usmála se rozzářeně nad vanilkovými rohlíčky.