Společně tak mají radost z toho, že město Valašské Klobouk vzkvétá a rozvíjí se.

„Mám radost, že u nás žijí pracovití a srdeční lidé,“ říká starostka Eliška Olšáková v rozhovoru pro Deník.

Z čeho máte ve Valašských Kloboukách v poslední době radost?

Že se daří realizovat projekty, které jsme několik let připravovali. Například se nám se nám podařilo revitalizovat největší brownfield v centru města, který bude nově sloužit jako kvalitní zázemí pro místní podnikatele. Nikdy nedostavěný, chátrající dům v centru města se rekonstrukcí proměnil v atraktivní objekt v „novém kabátě“ a získal smysluplné využití.

Také mám radost z toho, že i přes dlouhé pandemické období nachystaly zdejší spolky na letošní rok celou řadu hezkých kulturních a sportovních akcí. Moc jim přeji, aby se mohly všechny události bez dalších omezování uskutečnit, a aby se také lidé rádi vrátili ke kultuře, kterou naše město vždycky žilo. Už teď ráda vidím, že mají například zájem o filmová představení v našem kině. A osobně mám velkou radost z proměny turistického informačního centra a jeho široké nabídky regionálních produktů.

Co nejvíc město trápí?

Parkování, a to nejen v centru města, ale i u Valašskoklobucké polikliniky.

Na jakou největší investici se město připravuje?

Jde o revitalizaci sídliště Luční, kterou jsme už loni započali, ale podstatná část je teprve před námi. A také na rekonstrukci části Masarykova náměstí, která má spočívat v odstranění diagonály a změně organizace parkování. Chtěli bychom zde vytvořit novou pobytovou dlážděnou plochu, která by mohla sloužit pro trhy a další setkávání.

Co máte na Valašských Kloboukách nejraději?

Že se téměř všichni známe, že máme všude kousek, že jsme obklopeni krásnou krajinou a je u nás bohatý spolkový život. Že u náš žijí pracovití a srdeční lidé.