„Šli jsme na jednání s tím, že jsme potřebovali vědět kdy a za jakých podmínek budou odtěžený sediment vyvážet,“ uvedla starostka nedalekých Sehradic Silvie Pospíšilová.

Starostové obcí z okolí přehrady jsou znepokojeni tím, že Povodí Moravy chce vyvážet odtěženou zeminu z koryta nádrže na zemědělskou půdu, která leží na jejich území. K tomu však Povodí zatím nemá všechna povolení. „To nám Povodí včera potvrdilo,“ uvedla po jednání starostka Pozlovic Olga Tkáčová. Dělníci a stroje tak nádrž zatím nečistí zcela naplno. „Zavážejí zatím nad Horní Lhotu a mezidepozit Povodí,“ uvedla Pospíšilová. Podle ní by byl ideální stav, kdyby se sedimenty na pozemky Sehradic a dalších obcí vůbec nevyvážely.

Povodí, jehož představitele se po uzavřeném jednání nepodařilo zastihnout, podle dostupných informací starosty ujistilo, že práce na čištění zintenzivní. Naúpřed ale musí získat potřebné dokumenty, o něž má zažádáno. Mimo to chtějí svolat se starosty další informativní schůzku.

Zda bagrování vodní nádrže skončí v původním termínu 31. května však není ani po včerejšku jasné. „Pokud by se tento termín podařil dodržet, byli bychom spokojeni,“ dodala starostka Pozlovic Olga Tkáčová