Řidiči jedoucí ze Zlína do Vizovic a zpět si zkracují cestu přes Zádveřice. Neznalí terénu stojí frontu na opravované I/49

Kyvadlová doprava řízená semafory motoristy zdržuje a ve špičce způsobuje zácpy. S těmi ale musejí projíždějící počítat minimálně do 22. srpna.

Do té doby doporučují silničáři především těžkým nákladním vozidlům se silnici první třídy vyhnout. Znalci proto neváhají a zkracují si cestu ze Zlína do města Rudolfa Jelínka po takzvané staré vizovické cestě. Ze čtyřproudové komunikace směrem na Slušovice odbočí vpravo a projíždějí Zádveřicemi.

Zádveřice plné aut

Ze zvýšeného provozu ale nejsou příliš nadšeni tamní obyvatelé. Nárůst dopravy je totiž v obci znatelný. Jak osobních vozů, tak právě těžší techniky. „Řidiči vědí, že se cesta opravuje, tak si časově zkrátí trasu kolem domů. Těžko jim vysvětlit, aby obcí nejezdili. Nedokáži si ale představit, že by byl takový provoz v Zádveřicích pořád. Musíme to však vydržet,“ poznamenala místní obyvatelka Vlasta Rafajová. Podotkla, že ani v důsledku zvýšené dopravy nedošlo zatím naštěstí v obci k žádné větší nehodě.

Marie Bělíčková si však všímá, že řadě motoristů silniční pravidla nic neříkají. „Jezdí tady jedno auto za druhým a někteří tak rychle, že nad nimi musím kroutit hlavou,“ poznamenala místní obyvatelka.

Rychlou jízdu si naopak řidiči rozhodně nevychutnají na trase I/49. Počítat musejí kvůli pokládce povrchu na více než dvoukilometrovém úseku spíše s popojížděním a jistým zdržením.

Martin Klásek z Vizovic proto vyjíždí do práce do Zlína denně minimálně o dvacet minut dříve.

„Ráno je na silnici poměrně hustý provoz, všichni spěchají do zaměstnání. Nejsem nadšený, že musím dříve vstávat, ale co nadělám,“ podotkl motorista, který dává přednost hlavnímu tahu před starou cestou.

Kdo nevlastní auto a musí jezdit autobusem, na vybranou nemá. Zdrží se tak či tak. Tak jako Marie Havlíčková ze Vsetína, která včera přišla kvůli opravě o čtvrt hodiny později do práce. „Mám vypočítané, že to stihnu vždycky tak akorát. Bohužel budu muset po dobu oprav asi jezdit dřívějším spojem. Obávám se, že mi zaměstnavatel pozdější příchody tolerovat nebude,“ dodala.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.