Informoval o tom Josef Budař, šéf stavební firmy, která v současnosti na kostele pracuje. „Pokud bude slušné počasí, připravíme především kvůli starším lidem výtah, aby se mohli z věže kostela podívat dolů na město,“ prozradil Budař.

Stavbaři s ohledem na to, že kostel svatého Ducha je staveništěm, chystají vše tak, aby lidé nemuseli procházet stavbou a nikdo se nezranil.
Dočasná rozhledna bude přístupná v sobotu a neděli 29. a 30. září, vždy od deseti do osmnácti hodin. Návštěvníkům i obyvatelům Starého Města se tak vedle obrazu rodícího se chrámu a náměstí naskytne také ojedinělý pohled na celé město. Kostelní věž by podle slov staroměstského starosty Josefa Bazaly měla po dostavbě jako vyhlídková věž sloužit na stálo.

„Zatím jde o jednorázovou akci, která však umožní lidem nahlédnout, jak bude, mimo jiné, tato rodící se stavba i náměstí sloužit,“ dodal starosta Bazala. Pokud vše nezhatí nepřízeň počasí, zamíří na věž kostela svatého Ducha nejen obyvatelé Starého Města, ale i lidé z okolních obcí. „To je naprosto výjimečná možnost, kterou si jistě nenechám ujít. Bude to určitě zajímavý zážitek uvidět Staré Město z výšky,“ reagoval na zprávu o otevření věže Zdeněk Polišenský z Nedakonic.

Dominantu centra města staví z darů věřících a peněz radnice stavbaři podle projektu slovinského architekta Iva Goropevšeka. Žák legendy světové architektury Josipa Plečnika je mimo jiné autorem kostela Panny Marie Matky Církve v Mariboru.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika