Ta si před nedávnem prvnímu muži hradišťské radnice stěžovala na text v městském zpravodaji, který poukazoval na způsob, jakým někteří obyvatelé města upozorňují na chování městských úředníků při likvidaci zeleně.

Autorem textu je pracovník odboru životního prostředí Květoslav Fryšták.

„Vadilo mi, že v textu mimo jiné výsměšným tónem připomíná mé aktivity ohledně ochrany stromů a poukazuje na to, jak ho ochránci veřejné zeleně často obtěžují přemírou dotazů a komentářů. Domnívám se, že městský zpravodaj, který radní financují z peněz daňových poplatníků, nelze používat jako zbraň proti nim,“ osvětluje důvody své stížnosti Stloukalová.

Starosta Karásek ve svém písemném vyjádření stěžovatelce tvrdí, že její stížnost projednal s tajemníkem úřadu.

„Apeloval jsem na to, aby připomněl všem úředníkům, že platí obecné principy úřednické etiky a interní etický kodex zaměstnance městského úřadu. Panu Květoslavu Fryštákovi tajemník sdělil, aby při psaní svých textů postupoval tak, aby nezadal důvod ke spekulacím a stížnostem,“ píše Karásek.

Květoslav Fryšták přislíbil, že stanovisko tajemníka bude pro příště respektovat.

„Nemohu za to, že se v mém textu někdo, koho jsem nejmenoval, našel. Nebylo mým úmyslem se někoho dotknout či poškodit. Budu ale respektovat výtku nadřízených a v případě dalších textů se podobných komentářů zdržím,“ míní pisatel stati ve zpravodaji.

Jiřině Stloukalové dopis starosty ke spokojenosti stačí. „Jsem ráda, že mé upozornění neskončilo v koši a že se jím radní zabývali. Je důležité, aby zástupci města brali ohled na názory svých spoluobčanů a pro příště snad budou více vážit své jednání,“ podotkla Stloukalová.