Je tu letiště, kde se pořádají hudební festivaly, v okolí se jezdí Barum Rally a přehrada nad městem zásobuje pitnou vodou široké okolí. Podle starosty Petra Hradeckého se jedná o výbornou vodu, která ve vodovodu města má kvalitu téměř kojenecké vody.

V čele třítisícového městečka stojí Petr Hradecký od roku 1998 s šestiletou přestávkou 2004– 2010. Je vystudovaný strojní inženýr.

Kdo někdy projížděl Slušovicemi, nemůže si nevšimnout té spousty staveb, které od pohledu k tak malému městečku nepatří. Velký fotbalový stadion či dostihová dráha jsou jen některé z mnoha pomníků minulosti. Jak moc náročná je údržba tohoto dědictví? Nejedná se pro město spíš o přítěž?

Popsal jste to přesně. Jen dostihová dráha má 15 hektarů a starat se o ni není snadné. Snažíme se dostihovou dráhu udržovat, ale můžeme většinou jen řešit havarijní stavy. Velkým problémem je i skutečnost, že některé pozemky pod dostihovou dráhou nejsou naše.

Musíme si je pronajímat, což nás stojí 200 tisíc ročně. Zaznamenal jsem i hlasy, zda to má i nadále význam vzhledem ke snižování jejího využití, třeba v počtu dostihových dnů. Okolní objekty jsou zcela soukromé. Některé objekty docela chátrají a některé dodnes nemají ani kolaudaci.

Podobnou časovanou bombou je asi i fotbalový stadion.

Udržujeme jednu tribunu, která k činnosti klubu bohatě stačí. Ostatní tribuny bohužel chátrají a z vnějšku to skutečně není hezký pohled. Občas máme nabídku, že by tam někdo chtěl uspořádat koncert, ale vzhledem k poloze stadionu a nutnosti prověření statiky nevyužívaných tribun vedení města tyto aktivity nepovolilo. Můj osobní názor je takový, že bych chátrající tribuny demontoval. Fotbalistům by se to však příliš nelíbilo a podobné rozhodnutí musí samozřejmě učinit zastupitelstvo.

Ve Slušovicích se začalo dařit kultuře. Ve vašem kalendáři kulturních akcí se to koncerty, divadly i besedami jenom hemží. Čím to je?

Ještě před rokem jsme se neměli ve Slušovicích kde scházet. V dobách JZD se velké akce konaly v motorestu v Zádveřicích. Starou sokolovnu jsme však přebudovali na společenské centrum se sálem a po prvním roce provozu jsme velmi mile překvapeni. Pořádá se tam hodně akcí a lidé jsou spokojení. Teď právě máme naplánované vystoupení jedné z revival kapel slavných Beatles. Pro starší přijede zazpívat Josef Zíma. Vystupovala tu i část Filharmonie B. Martinů ze Zlína. Součástí nových prostor je také knihovna, kterou mají děti po cestě ze školy, a hojně ji tedy navštěvují.

V roce 2011 vás potrápily povodně. I proto jste nedávno také dokončili protipovodňový varovný systém. Co všechno je součástí tohoto systému?

Tento systém máme společný s obcemi Kašava, Všemina a Trnava. Nakoupili jsme varovný rozhlas, pořídili digitální povodňovou mapu, která umí zobrazit záplavová území, a především jsme instalovali šest měřicích bodů. Jsou na řece Dřevnici i přítocích Trnávka a Všeminka. Stav vody můžu kdykoli sledovat na svém počítači a při dosažení nějakého stupně povodňové aktivity přicházejí členům povodňové komise varovné sms zprávy. Čidla i hlásiče se v nadsázce řečeno i samy hlídají. Pokud by došlo k závadě, vybití baterií či pokusu o nějakou manipulaci, okamžitě se to dozvíme.

Na závěr prozraďte, co vám dělá radost. V čem mají Slušovice proti jiným městům či obcím navrch?

Těší mě, že jsou neustále využívány naše průmyslové zóny. Ve Slušovicích máme hodně firem a s tím souvisí i poměrně nadstandardní nabídka pracovních příležitostí. V našem městečku nachází práci i mnoho lidí z celého okolí.