V pátek 22. ledna volí zastupitelstvo jeho nástupce a přemlouvá bývalého vůdce obce, aby se do své funkce vrátil. „Zastupitelé chtějí, abych to ještě do voleb vydržel. Ještě nejsem rozhodnutý. Starostí to bylo hodně, ale zase bych nechtěl nechat vesnici ve štychu,“ rozvažoval Slovák.

K jeho rezignaci krom zdravotních obtíží přispěla i stížnost na dva další občany Tichova, kterou jeho jménem zaslal neznámý člověk na ministerstvo zemědělství.

„To byla poslední kapka, kdy ten pohár přetekl. Takové jednání mě uráží. Pokud proti mně někdo něco má, ať to řekne otevřeně. Zvažoval jsem kvůli tomu i podání trestního oznámení pro pomluvu,“ podotkl bývalý starosta.

Jeho odstoupení bylo prý pro zastupitele překvapením. „Nečekali jsme to. Teď ho přemlouváme, aby se vrátil, protože jiný kandidát na tu funkci zatím není. Všechno tak záleží na tom, jak se rozhodne,“ podotkl místostarosta Josef Bělaška.

Zatím ale není jasné, jak páteční volba dopadne. „Nechci předjímat, zda se do toho pustím znova. Opravdu ještě nevím a musím to důkladně promyslet,“ uzavřel Slovák. Mimořádné zastupitelstvo svolané kvůli zvolení nového starosty začíná v zasedací místnosti tichovského obecního úřadu v 18 hodin.