Město využilo ke stavbě vlastní pozemky s nezastavěnou plochu mezi dvěma bytovými domy.

„Stavba má půdorysný obdélníkový tvar s mírně šikmou jižní štítovou fasádou. Zastřešená bude sedlovou střechou s totožným sklonem jako u sousedního objektu,“ popsal Erik Štábl, vedoucí odboru rozvoje města.

Herní automaty v kasinu.
Zlín má novou vyhlášku regulující hazard. Míst pro gamblery je aktuálně jedenáct

Také architektonické řešení vychází z kontextu okolní bytové zástavby z přelomu 20. a 21. století. Určujícím prvkem fasád je především umístění, velikost a proporcionalita otvorů, členění výplní otvorů s nesymetrickým poměrem stran a řešení balkonů.

„Cílem návrhu je vytvoření jednoduché, účelné, moderní soudobé stavby bez zbytečných přídavných prvků,“ doplnil Erik Štábl.

Deset bytů bude připraveno do konce roku 2025

Čtyřpodlažní dům pojme sedm bytů 2+kk a 3 bytové jednotky 1+kk. Čtvrté podlaží je řešeno jako podkrovní s vikýři. Zatímco první nadzemní podlaží je určeno technickým prostorům a bytu pro správce, v dalších třech podlažích jsou umístěny vždy dva byty 2+kk a jedna bytová jednotka 1+kk.

Objekt je navržen jako bezbariérový, osazený osobním výtahem. Vnitroblok je pak koncipován jako klidový prostor se zelení, lavičkami a případnou možností vybudování malého dětského hřiště pro předškolní děti.

Ilustrační foto
V Luhačovicích se v srpnu začne stavět základna pro záchranáře

Projekt se začal připravovat v roce 2020, práce by měly být hotové v druhé polovině roku 2025.

„Následující období se nese v duchu velkých a finančně náročných investic. V oblasti bydlení jsou zásadním projektem Nové Hurdisky, které doplní bytový dům v Hložkově ulici,“ uzavřela starostka Otrokovic Hana Večerková.