PROTESTY NEPOMOHLY

Stavební práce již finišují. Ale lidem je obrovský objekt stále trnem v oku.

„Výhled z okna teď nemáme zrovna příjemný. Teď jsme rádi, že máme vysoký plot. Podepsali jsme protestní petici, ale nepomohla. Byla bych ráda, kdyby tady sklad nestavěli. Bojím se zápachu z gumy. Nelíbí se mi to," říká Deníku například obyvatelka tamní části Kateřina Karchňáková.

„Šel jsem i na setkání kvůli stavbě skladu v domově důchodců, ale naše stížnosti k ničemu nevedly. Žádné problémy prý ze stavby plynout nebudou," říká Zdeněk Svoboda, další z nespokojených občanů.

STAVBA JE V SOULADU S ÚZEMNÍM PLÁNEM

Výstavba skladu pneumatik byla společností Sygnum Immo plánována a připravována už od roku 2012, a to v souladu s platným územním plánem Napajedel.

V právě probíhající první etapě má mít stavba rozlohu zhruba 18 tisíc metrů čtverečních s kapacitou na uskladnění více než 377 tisíc pneumatik. Ve druhé etapě plánuje firma více než zdvojnásobit celkovou rozlohu skladu, a to na 42 tisíc metrů čtverečních.

„Předpokládáme, že první část stavby bude dokončena na přelomu ledna a února příštího roku. Není vyloučeno zpoždění, máme totiž mírný skluz. Záleží také na počasí. Kdy bude hotová druhá část, zatím nevíme.

Uvidíme, jak se potáhnou schvalovací řízení. Vím, že se kvůli stavbě objevily nesouhlasné petice, ale ty jsou pořád nějaké…," konstatuje za společnost Sygnum Immo Antonín Sieklik.

Podle Reginy Feiferlíkové, mluvčí otrokovické společnosti Continental Barum, firmě sklad poslouží poté, co je investor vyzve k jeho naskladňování.

„Nový sklad nahradí zatím jen část našich externích skladů. Po dokončení druhé etapy už by celkové prostory měly být dostačující," podotýká mluvčí.

Starostka Napajedel Irena Brabcová potvrzuje, že byť se stavba skladu lidem nelíbí, probíhá opravdu v souladu s platným stavebním a územním povolením.

„Ano, je velká a pro mnohé možná ošklivá, ale pro takové průmyslové účely plocha byla vytyčena. Z mého pohledu je to pořád lepší, než kdyby tam stála nějaká prašná či nebezpečná výrobna," dodává starostka Brabcová.

MĚSTO ZLEPŠÍ PROTIHLUKOVOU CLONU

Podle otrokovické mluvčí Romany Stehlíkové se v souvislosti s přípravou stavby konalo celkem sedm různých řízení.

„Ve všech případech byl návrh stanoviska města projednán a schválen radou města a město zvažovalo řadu připomínek či námitek pro ochranu obyvatelstva. Ke stavbě jsou zpracovány odborné výpočtové studie pachového, hlukového a dopravního posouzení. Je plánováno doplnění optické a protihlukové clony, která v lokalitě částečně je a bude vylepšena," ujišťuje tisková mluvčí.