VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavbu na vodoteči Hrabůvka město načas odloží

Otrokovice – „Musela by přijít dvoutisíciletá povodňová vlna, aby nestačila," hodnotí kladně současná protipovodňová opatření v Otrokovicích René Novák žijící v Otrokovicích-Kvítkovicích.

17.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek. Foto: Ondřej Zuntych

Na ochraně před záplavami město postupně pracuje od ničivých rozsáhlých povodních z roku 1997.

Podle otrokovického starosty Jaroslava Budka však ochrana druhého největšího města Zlínska není ještě definitivní. Nikdy prý totiž není tak dobře, aby nemohlo být ještě lépe.

„Otrokovice jsou dobře zabezpečené. Dokonce i u nás v Kvítkovicích nechali udělat protipovodňové opatření proti vodě tekoucí z pohořelických kopců. Jsou tady nějaká koryta a zajištěné odvodnění," poukazuje René Novák.

Budek je však přesvědčený, že systém chránění města před povodňovými vodami je nekonečný. Pokud možno co nejdříve chtějí proto vybudovat suchý poldr v problémové lokalitě – v povodí potoka Hrabůvka. Tam totiž podle něj hrozí rozliv vody.

„Záměr ale očividně nebude hotový tak brzy, jak jsme plánovali. Nebyla totiž vyhlášena výzva, ve které jsme chtěli žádat o dotace. Akci pouze připravíme projektově a na čas ji pomyslně uložíme do zásuvky. Musíme vyčkat na patřičnou výzvu, ve které můžeme zažádat o peníze na stavbu protipovodňového opatření," podotýká Budek.

Současně přiznává, že systém chránění města před povodňovými vodami je už na vysoké úrovni. „Jsme chráněni jako jedni z nejlepších v celé České republice. Je proto jasné, že chceme systém stále více posilovat," upozorňuje starosta Budek.

Jeden z nejkomplexnějších systémů protipovodňových opatření se podařilo vybudovat mimo jiné za významného přispění podniku Povodí Moravy, společnosti Barum Continental či akciové společnosti TOMA. (jk)

Autor: Jarmila Kuncová

17.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto

Klečůvka: „Sejdou se bezvadní lidé,“ těší se na punč na akci s Deníkem

Naši prvňáci. Ilustrační foto

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice ve Zlínském deníku

Gospelové Vánoce poprvé v evangelickém kostele

Po roce opět přichází krásný čas Vánoc a s ním i tradiční GOSPELOVÉ VÁNOCE, které již od roku 2003 pořádá agentura Pragokoncert. Vůbec poprvé přijedou do České republiky DONNELL ELLY & UNITED VOICES (USA) a slibují úžasný kulturní zážitek. Gospelové Vánoce se ve Zlíně konají tento čtvrtek a vůbec poprvé se tento jedinečný koncert uskuteční v evangelickém kostele.

Přidají se už posedmé

Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní zítra na náměstí 3. května v Otrokovicích. Do 7. ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát město zapojí.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

SOUTĚŽ: Pošli nám svou pohádku a vyhraj

Vánoce jsou tady, a jelikož k nim patří pohádky, tak Deník vyhlašuje soutěž o nejkrásnější dětskou pohádku. Pokud rádi píšete nebo kreslíte, tak neváhejte a zapojte se do soutěže o tu NEJ VÁNOČNÍ POHÁDKU ROKU 2017.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT