Zebry, žirafy, antilopy a velbloudi dostanou červená jablíčka, slonice si pochutnají na banánech a hroznech. Velcí papoušci ara určitě ocení hrozny a oříšky. Drobné opičky kotulové veverovití si v amazonské expozici smlsnou na tropickém ovoci, oříšcích, mandlích, fících a datlích.

„Vánoční dobroty získají i obyvatelé tropické haly Yucatan. Pro chvostany, kosmany a tamaríny ošetřovatelé připraví speciální dávku para ořechů, lískových a vlašských ořechů, mandlí a buráků," přiblížila dále Romana Bujáčková ze zlínské zoo.

Zcela mimořádně si prý opičky navíc pochutnají i na neodolatelném pamlsku, který doslova zbožňují. „Ošetřovatelé jim na Štědrý den totiž naservírují směs různých druhů müsli, sušeného ovoce, jogurtu a medu," upřesnila Romana Bujáčková.

Na své si přijdou i další obyvatelé haly. Vydry obrovské k tradiční „štědrovečerní rybě" dostanou melouny, které jim nejen chutnají, ale skvěle se také hodí k zábavě. Sladkovodní rejnoci pak určitě ocení celé kalamáry a krevety.

Zimní návštěvu zahrady zpestří světelná výzdoba. Návštěvníci se mohou těšit na „zářící" slony, tapíry, nosorožce, rejnoky či žirafu. (hed)