Náměstí Míru ve Zlíně po oba víkendové dny patřilo fanouškům domácích hokejistů

Přes nepříznivé sobotní počasí provázené dešťovými přeháňkami přišla ševce podpořit téměř tisícovka fanoušků. Bylo co slavit. Hned v první třetině dali zlínští hokejisté dva góly. Atmosféra mezi zlínskými fanoušky byla plná emocí. Lidé skandovali Ševci, do toho, Vyhrajeme a další hokejová hesla.

Ve druhé třetině padl do plzeňské branky ještě jeden gól a fanoušky zachvátila euforie. Před zlínskou radnicí vznikly provizorní zátarasy. Lidé dělají mexické vlny a bouřlivě oslavují vítězství ještě před koncem zápasu. Nad hlavami jim vlají žlutomodré šály.

Neděle pak přinesla do řad příznivců zlínských ševců vlnu smutku. Desítky minut před posledním víkendovým zápasem se zlínské náměstí zaplnilo stovkami fanoušků. Na začátku první třetiny už jich bylo kolem tisíce. První gól vstřelil zlínský obránce Tomáš Linhart a Zlíňané se radovali.

Další vývoj zápasu jim však již mnoho důvodů ke štěstí nenabídl. Ještě v první třetině Zlín inkasoval dva góly. Ve druhé třetině zvýšili Indiáni svůj náskok na 5:2 a spousta hokejových fanoušků ze zlínského náměstí smutně odcházela.

Třetí třetina se obešla bez gólu a zbylí fanoušci Zlín povzbuzovali do posledních chvil zápasu. „My tu ligu stejně vyhrajeme," ozývalo se ze všech stran.

Ševci i přes včerejší prohru přivezli z Plzně cenný bod. Stav finálových utkání je nyní nerozhodný.

Nic není ztraceno. Další odvetný souboj ševců s Indiány se bude hrát ve středu tentokrát na zlínském stadionu Luďka Čajky. Předprodej vstupenek začíná už zítra.