Rekreační sezona bude oficiálně zahájena jako každý rok se začátkem letních prázdnin. Letos to bude v pátek 28. června, kdy se otevře tobogán i brouzdaliště.

Před sezonou probíhala pravidelná údržba zeleně i pláží. „Kromě sekání trávy a odborného prořezu stromů jsme se soustředili na dřevěná mola, která jsme opatřili ochranným nátěrem. Novinkou, kterou uvítají zejména menší děti, je dosypání písku na plážích i v místech, kde dříve byly pouze kamínky. Opravili jsme také dojezdový bazének u tobogánu a v dětských brouzdalištích instalovali chrliče vody. Ve spolupráci s provozovatelem loni otevřeného nového občerstvení byly instalovány dvě mobilní převlékárny, které doplnily dvě stávající,“ vyjmenoval novinky Tomáš Morys, jednatel městské společnosti Tehos, která je správcem Rekreační oblast Štěrkoviště.

Atraktivitu areálu zvyšuje také rozlehlé dětské hřiště, stolní tenis, i prostor pro streetball a plážový volejbal. K dispozici je také půjčovna paddleboardů, šlapadel a oblíbený minigolf.

Novinkou je platba kartou

Tobogán i brouzdaliště jsou v provozu, když se vybírá vstupné, tedy každý den za příznivého počasí v době od 9:00 do 17:30 hod.

U vstupu do areálu v blízkosti tobogánu je instalována nová buňka pro výběr vstupného a zázemí pro správce. Ta přinese kromě vizuálního zlepšení také vyšší komfort při placení. Nově by se mělo dát platit kartou. „Na zprovoznění platebního terminálu intenzivně pracujeme tak, aby vše v létě fungovalo,“ ujistil Tomáš Morys. První dny musí návštěvníci počítat se zkušebním provozem.

Loňská návštěvnost překonala 32 tisíc

Štěrkoviště láká čím dál více návštěvníků. V loňském roce se vybíralo vstupné v 45 dnech a během těchto dní provozu navštívilo areál přes 32 tisíc osob. Proto je třeba v maximální možné míře využívat dopravu po vlastní ose nebo autobusy MHD a v případě jízdy autem, dbát na správné parkování.

„S ohledem na omezené kapacity pro parkování návštěvníkům doporučujeme pro cestu na Štěrkoviště využít služeb městské hromadné dopravy. Cyklisté mohou využít cyklostezku, která vede až k vodní ploše. Pokud někdo přesto přijede vozidlem, jsou k dispozici parkovací místa na severní straně podél silnice III. třídy, a omezeně z východní strany vodní plochy za plážovým volejbalem. Ze západní strany pak u točny autobusů. Lidé mohou využít také okolí Střední průmyslové školy a přilehlé sportovní haly nebo blízkého parkoviště u atletického stadionu,“ zdůraznil Tomáš Morys.

Vstupné - Rekreační oblast Štěrkoviště

Celodenní vstupné - dospělí

60,00 Kč

Zvýhodněné celodenní vstupné (děti 6-15 let, ZTP, senioři nad 65 let)

40,00 Kč

Děti do 5 let

zdarma

Odpolední vstupné od 16 hod. - dospělí

40,00 Kč

Zvýhodněné odpolední vstupné od 16 hod.

20,00 Kč