„Každá obec má co nabídnout, má svá bohatství, která chce zviditelnit. Stejně je tomu i u nás,“ uvedl starosta Fryštáku Lubomír Doležel. „Do přípravy naučné stezky jsme se pustili možná trochu opožděně, ale o to aktivněji,“ dodal.

Tabule s komplexními informacemi by měly vyrůst na několika zastaveních. „Určitě mezi ně bude patřit například kostel svatého Mikuláše, hornoveská přehrada, rybník Výlanta, lokality Skalka a Ondřejovsko nebo boží muka,“ vyjmenoval starosta. Stezka by podle něj měla navazovat i na ostatní podobné cesty v regionu, například na tu nedalekou v Lukově či aktuálně připravovanou Hostýn - Velehrad.

nyní ve Fryštáku vytvářejí podklady pro zpracování projektového záměru. „Podobu stezky bychom chtěli specifikovat ještě do konce roku. Největší břemeno spočívá na komisi pro školství, mládež a tělovýchovu,“ prozradil Doležel. Že stezka uvítá první turisty už o nadcházející sezoně, je podle něj však málo pravděpodobné. „Bude potřeba vyřídit majetkoprávní vztahy i dotace. Chvíli to potrvá,“ vysvětlil.

Na kolik peněz vybudování stezky přijde, ve Fryštáku zatím nevědí. Jisté je, že to nebude levná záležitost. „Cena se bude pohybovat v řádu stovek tisíc,“ je přesvědčen starosta. V souladu s naučnou stezkou vznikne i tištěná brožura a internetová prezentace.

Přečtěte si také:

V Horní vsi ve Fryštáku chtějí stavět nejen koupaliště a pláž

Nové náměstí ve Fryštáku: jaké bude?