Od pondělí 11. července parkují v prostorách nákupního centra tři legendární světové vozy, které nahradily přehlídku motocyklů Ducati. Jedním z exponátů, který nyní zdobí hlavní galerii Zlatého jablka, je Ferrari California T 70 Anniversary One off #14, vozidlo produkované Ferrari k 70. výroční vzniku automobilky.

„Každý rok automobilka vyrobila jeden model s tématikou daného roku. Tento automobil je inspirovaný rokem 1961, automobilem Ferrari 250 SWB Competizione, které vyhrálo v roce 1961 legendární závod 24 hodin Le Mans ve své kategorii. Automobil má speciální barvu Argento (stříbrná) Nurburgring s pruhem blueDino a startovním číslem 14 z daného závodu,“ vyzdvihl jedinečnost exponátu ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl a dodal, že vůz má také identické prvky výbavy z vozidla Ferrari 250 SWB Competizione – speciální sedačky s kůží používanou v 60. letech, hliníkové podlahy a speciální výfukový systém.

Výstava supersportů a dravých závodních motocyklů Ducati z unikátní soukromé sbírky. v OC Zlaté jablko ve Zlíně
Nablýskaná paráda. Zlaté jablko obsadily závodní motorky, podívejte se

Automobil vznikl v jediném exempláři a jeho provedení je chráněno autorským právem Ferrari. Zajímavosti je také to, že tento model si vybrala firma Bburago k výrobě modelu, který se da koupit po celém světe

Návštěvníci také mají možnost si prohlédnout Ferrari 488 Pista Spider – supersport, který je schopný z „nuly na sto“ zrychlit za těžko představitelné 2,85 sekundy. Třetím exemplářem k vidění je Mc Laren 650S Spider ze soukromé sbírky, který se pyšní celokarbonovou konstrukcí včetně chasis a speciální barvou Storm Grey.

„V poslední etapě výstavy, od 18. července 2022 pak budou ve zlínském obchodním centru parkovat jak superbikové motocykly, tak supersportovní auta – opět to budou jedinečné modely známých značek Ferrari, Lamborghini, Ducati či MV Augusta,“ přiblížila mluvčí nákupního centra Kateřina Martykánová.

Vedle supersportovních vozů si mohou návštěvníci po celou dobu konání výstavy prohlédnout i řadu artefaktů spojených se závody na asfaltu. V obchodním centru jsou vystaveny například originální fotografie podepsané legendárními jezdci, závodní kombinézy slavných jezdců jako je Rubens Barichelo nebo Andrea Dovizioso, či modely aut.

„Unikátem expozice je tričko či rukavice legendy Michaela Schumachera nebo kolo z jeho formule,“ uzavřel Jiří Kratochvíl.

Výstava supersportů potrvá až do 24. července po celou provozní dobu obchodního centra. Vstup je zdarma.