Hana Příleská bere své zvolení jako příležitost poznat něco nového


* Co pro vás znamenalo zvolení do funkce krajské radní?

Nepřemýšlela jsem nad tím, že mohu být oslovena. Měla jsem své pracovní aktivity, které se blížily mé původní profesi textilního technologa. Jsem také činná v různých zájmových a neziskových sdruženích. Takže jsem musela rychle vše uzpůsobit tak, abych se mohla této nové činnosti plně věnovat .

* Měla jste těžké rozhodování?

Beru to jako příležitost poznat něco nového a prohloubit si znalosti.

* Jak vidíte nejbližší budoucnost, co očekáváte?

Hlavně hodně práce. Musím se rychle dostat do dané problematiky, která je docela složitá. I když jako členka krajského zastupitelstva už jsem s nejdůležitějšími otázkami seznámená, musím se do nich ponořit hlouběji.

* Můžete být konkrétnější?

Do některých věcí mě ještě musí zasvětit vedoucí odboru sociálních věcí. Čekají nás společná jednání. Není mi totiž jasná třeba problematika národnostních menšin.

* Vyhovuje vám přidělený resort?

Ano. Zkušenosti se sociální oblastí již mám z minulosti. Ve funkci místostarostky jsem totiž měla sociální věci na starosti. Nový zákon o sociálních službách jsem už studovala a třeba v chráněném bydlení nebo sociální péči se orientuji.

* Čím byste chtěla přispět na pozici krajské radní ?

Trochou změny. Chci na tuto oblast mít trošku jiný pohled, ženský. A také vnést trošku více empatie do sociální oblasti.