Osmnáctiletá Jordanne a sedmnáctiletá Eleanor se chopily lopat a přihrnovaly hlínu k vzrostlému přes tři metry vysokému dubu.

Na pomoc hvězdám přišlo dvacet dětiček z mateřské školy Kolektivní dům.

 „Když se sází mladé stromy, jsou k tomu zapotřebí mladé hvězdy,“ komentoval moderátor Roman Vojtek.

Osmnáctiletá Jordanne a sedmnáctiletá Eleanor se chopily lopat a přihrnovaly hlínu k vzrostlému přes tři metry vysokému sloupovitému dubu. Malé nožky dětí půdu udupávaly.

„Jde o štíhlou formu dubu. Strom má více než pět let,“ sdělil Martin Přibyl ze společnosti Acris zahrady, která strom festivalu věnovala. 

NA SVŮJ STROM SE PŘIJEDE ZASE PODÍVAT

 „Nikdy jsem žádný strom ještě nezasadila,“ přiznala Eleanor Worthington-Cox.

Její mladá herecká kolegyně naopak uvedla, že se jako malá s dědečkem na zahradě v hlíně hrabala, ale jestli společně sadili strom, nevěděla.

„Po slovech Pavla Nového to v každém případě po návratu domů udělám,“ slíbila Jordanne Jones.

Známý herec uvedl, že by každý člověk měl v životě zasadit několik stromů.

„Při každém narození nebo úmrtí blízkého člověka,“ přiblížil. 

„Představte si, kolik by to bylo stromů, když je nás na světě sedm miliard,“ přidal. 

Mladičká hvězda Jordanne, která byla již ve 14 letech nominována na nejlepší herečku Irské filmové a televizní akademie uvedla, že se na zasazený strom do Zlína určitě přijede někdy v budoucnu podívat. 

Jordanne Jones z Irska se po letech vrací do Zlína a uvede soutěžní debut

irského herce Hugha O´Conora (Moje levá noha, Čokoláda) Metal Heart. Z Velké Británie přijela společně s režisérem Williamem McGregorem sedmnáctiletá herečka Eleanor Worthington-Cox, která se ve svých deseti letech stala nejmladší držitelkou Ceny Laurence Oliviera

za výkon z muzikálu Matilda. V současné době hraje v populárním seriálu Brittania. Do Zlína přivezla temný historický příběh z Walesu Gwen.