K vidění je na internetovém portálu youtube.com. Jejími autory jsou Michal Rudecký a Milan Baroň.

„Sociální demokraté si o natočení klipu sami řekli. Když jsme uviděli jejich šílené bilboardy, které připomínají reklamy na zboží v supermarketech, nedalo nám to. Spot jsme vytvořili pro zábavu, ale i proto, abychom poukázali na neskutečný populismus před zlínskými komunálními volbami,“ přiblížil Rudecký.

Nemají obavy z reakce ČSSD? „Jestli nepochopí zábavu a chtějí vystupovat proti svobodnému projevu, ať to udělají,“ vzkazuje jeden z účinkujících spotu. Přiznal, že s Baroněm natáčeli spot kvůli výbuchům smíchu asi čtyři hodiny.

Rudecký je členem ODS a Baroň TOP 09. Jejich politická příslušnost ale prý nehrála při tvorbě klipu žádnou roli. Například Rudeckému připadá populistický i slib pražských občanských demokratů, kteří plánují v případě úspěchu vozit mládež do patnácti let městskou hromadnou dopravou zdarma. Orientovali se však údajně pouze na Zlín.

Lídr místních sociálních demokratů Boris Popesko, který je pedagogem na Univerzitě Tomáše Bati, nehodlá výtvor vysokoškoláků nijak řešit. Jak sám říká, výkřiky studentů jej nezajímají.

„Reagujeme pouze na intelektuální a konstruktivní názory. Jsem přesvědčen, že autoři neznají obsah naší kampaně. Kritizují naše hesla, o nichž tvrdí, že jsou populistické. Naše kroky jsou naopak promyšlené a odůvodněné. Týkají se v podstatě snižování daní,“ reagoval Popesko.

Připomněl, že když před čtyřmi lety přišla s podobně orientovanou kampaní ODS, sklidilo to u veřejnosti pozitivní odezvu. „Studenti nerozumějí kampani a snaží se svézt na vlně kritiky ČSSD,“ uzavřel zlínský lídr.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.