„Jsme tady, abychom podpořili výstražnou stávku studentů, kteří stojí za projektem Vyjdi ven!,“ vysvětlila účast téměř dvou stovek studentů na stávce. Tu svolal student pražské DAMU Rudolf Louženský napříč celou ČR.

Studentům se podle Terezy Křížové nelíbí, že vláda v demisi rozhoduje o věcech, o kterých by rozhodovat neměla. „Dnes jsme tady, abychom na to upozornili, aby se s tím začalo něco dělat,“ vysvětlila. Podle ní se do stávky zapojilo celkem 290 středních a vysokých škol v celé republice.

Studenti také při této příležitosti podepisovali archy. Chtějí, aby se na nich sešlo více než deset tisíc podpisů. „Pokud se jim to povede, odešlou je na Hrad. Celá tato výstraha pak půjde na prezidentův stůl a začne se třeba i něco dít,“ míní studenti prostřednictvím slov Terezy Křížové.

Ve Zlíně se při této příležitosti sešli společně i Bureš s Havlem. Tentokrát ale měli oba stejný cíl – podpořit dobrou věc. „Nejsem spokojen s vládou ČR a chci, aby se to změnilo. Hlavně bych si přál, aby se ta vláda už sestavila, klidně bych bral i předčasné volby,“ vysvětlil svůj postoj student UTB Jan Bureš. „Doufám, že jako studenti máme šanci něco změnit a že to bude mít vliv na současnou situaci,“ komentoval svou účast na mítinku Marek Havel. „S Burešem se nehádám,“ odtušil pikantní shodu jmen se svým spolužákem Janem Burešem Marek Havel. „Byl bych rád, kdyby tady demokracie zůstala a nevrátili jsme se do totality,“ přeje si Havel.