Studenti si totiž vyzkouší roli europoslance a ve francouzském Štrasburku zasednou do poslaneckých lavic. Spolu s nimi budou rokovat další stovky studentů ze všech koutů Evropské unie.

„Naši studenti se zapojili do soutěže Evropského parlamentu. Měli za úkol vytvořit plakát, který by zval lidi k eurovolbám. Studenti zaslali tři návrhy a jeden z nich zaujal natolik, že skutečně vyhráli pobyt ve Štrasburku," informoval Jiří Charvát, ředitel střední průmyslové školy polytechnické – COP ve Zlíně.

Na vítězném návrhu se podíleli studenti třetího ročníku, kteří studují maturitní obor reprodukční grafik pro média. „Tento obor je ve škole velmi oblíbený a studenti se v něm naučí dělat pěkné věci, jako právě například tyto plakáty," doplnil ředitel.

Denisa Mošťková, Lýdie Palečková, Monika Maděrová, Jan Šerý. To je složení týmu, který se o evropský úspěch zasloužil. Lví podíl na úspěchu svých studentů mají však i učitelky odborného výcviku Hana Škrabalová a Danuše Románková.

17. února. To je datum, kdy 25 studentů a pedagogický doprovod zamíří směr Francie. Ve Štrasburku pak kromě prohlídky města a evropských institucí zasednou studenti do poslaneckých lavic. Zkrátka budou rokovat o problémech Evropy stejně tak jako europoslanci. Čeká je i setkání s českými europoslanci.Z Va­lašských Klobouk pak do země galského kohouta vyrazí studenti díky úspěšnému návrhu autorů Sáry Matůškové, Karolíny Vašků, Barbory Ptáčkové, Magdalény Rumánkové, Magdalény Ptáčkové a Jakuba Koudely. „Jsou to šikovní studenti ze septimy. Do europarlamentu s nimi pojede celá jejich třída," doplnila Eva Cepková, ředitelka gymnázia. Ze Zlínského kraje ještě v soutěži uspěli studenti valašskomeziříčské střední průmyslové školy. Celkem se zasedání parlamentu za Českou republiku zúčastní zástupci z 12 středních škol.