Vybrané kolekce absolventů bakalářského stupně představují autentickou názorovou paletu, jak lze vnímat oděv. Například jako medium komunikace pro sdělení emoce, příběhu, poselství a funkce.

„Intimní vztah mezi oděvem a jeho nositelem je klíčovým aspektem v mé kolekci inspirované bipolární afektivní poruchou. Ta vtiskla charakter nejen autorskému potisku a tvarosloví jednotlivých modelů, ale posloužila i jako výchozí prvek pro hledání spojitosti mezi naším vnitřním rozpoložením a barvami, kterými se obklopujeme,“ okomentovala svou kolekci Color Mania studentka Žofie Soldánová.

„Pánská kolekce Ondřeje Petra, která nese název „Life on Mars!“, se naopak zabývá se problematikou femininních prvků v pánském šatníku. Hlavní inspiraci nachází autor ve hvězdném „Glam rock“ a múzami kolekce se stali Mick Jagger spolu s Davidem Bowiem,“ uvedla mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Největší tuzemská módní událost

Poslední představenou kolekcí bude Lost In Yesterday Adély Švehlíkové.

„Ta se inspirovala 60. lety minulého století a tvorbou designérů působících v průběhu této dekády – především realizovanými projekty dánského designéra Vernera Pantona, pro jehož tvorbu je specifická hra s barvami, experimentování s tvary a zapojení představivosti diváka. Oděvní kolekce tak představuje propojení jeho designu nábytku a interiéru spolu s designem oděvu v nekonvenčním pojetí, kdy se jednotlivé looky pohybují na tenké hranici nositelných a nenositelných oděvů, funkčnosti a objektu,“ popsala mluvčí.

Prague Fashion Week je největší módní událost v České republice. Představuje práce pečlivě vybraných designérských talentů z České republiky i Slovenska, kterým umožňuje premiérově prezentovat svou tvorbu nejen lokálnímu publiku.

Festival pracuje s osobitou estetikou inspirovanou módními přehlídkami v Paříži a Miláně. Záměrem choreografií je propojení různých uměleckých disciplín. Jedná se o jedinou módní událost v České republice, která má mezinárodní přesah, je součástí mezinárodní sítě fashion weeků konajících se pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako fashion weeky v New Yorku, Sydney, Moskvě či v Mexico City. Každoročně přitahuje atraktivní publikum ze světa módy, designu, umění a businessu a hostí významné hosty nejen z České republiky, ale také ze zahraničí.