Milovníky módy čeká v sobotu 18. března nabitý odpolední a večerní program složený z workshopů, módní přehlídky s charitativní aukcí a afterparty. Akci jako každý rok připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří jedenáctý ročník využijí k představení nového dlouhodobého konceptu – zaměření na studenty a studentský design.

Ve 13 hodin program zahájí edukativní workshopy, které proběhnou v univerzitní galerii G18 na adrese Štefánikova 5670. Hosté se mohou těšit na workshop kreativní produkce nebo digitálního navrhování. Na workshop bude nutná registrace předem.

V 18 hodin se otevřou dveře 61. budovy Svitu, kde proběhne slavnostní galavečer s módní přehlídkou, na které se představí 12 kolekcí z řad tuzemských studentů designu. Návštěvníci se mohou těšit i na studenty ze Slovenska a Londýna. Na módní přehlídku už tradičně naváže charitativní aukce, která podpoří chod neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu.

„Nesmírně si vážíme spolupráce s Fashion Event Dotek. Je pro nás velkým povzbuzením v naší práci. Díky výtěžku z loňské charitativní aukce jsme zakoupili prsní fantom, který využíváme při preventivních edukacích pro veřejnost,“ uvedla ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Štěpánka Pokorná.

Charitativní aukce potěší sběratele českého i slovenského studentského designu. Vybírat bude možné z designového skla, šperku, módních doplňků i oděvů.

Nad celým projektem převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Akci podpořila také poslankyně Evropského parlamentu a rodačka ze Zlína Martina Dlabajová. „Jsem ohromena, s jakým zájmem, nadšením a především profesionalitou se studenti zhostili organizace Fashion Eventu Dotek. Jsem velkou fanynkou projektů, které podporují kreativitu a design,“ uvedla europoslankyně.