Letos pojedenácté ocení studenti Univerzity Tomáše Bati další hrdiny, kteří neváhali riskovat svůj život pro záchranu ostatních. Nominace začaly včera, vyhlášení je naplánováno na polovinu března.

Nominovat mohou obyvatelé Zlínského kraje jako každoročně v sedmi kategoriích: hasič, zdravotník, policista, ostatní složky Integrovaného záchranného systému, občan, dětská cena a dlouhodobá činnost.

„Naším cílem je ocenit činy členů složek Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje a vyzdvihnout jejich práci," říká PR manažerka projektu Nikola Valiánová. „Chceme také poukázat na mimořádné činy dospělých, dětí i firem ve Zlínském kraji a vyjádřit jim poděkování. Akcí Salvator šíříme myšlenku pomoci druhým," dodává studentka. Projekt Salvator organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně už od jeho prvopočátku.

„Doufám, že bude i nadále úspěšný. Jsme hrdi na to, že i takhle se můžeme prezentovat v našem kraji," je spokojený rektor vysoké školy Petr Sáha. Dodal, že s fakultou multimediálních komunikací má univerzita velký potenciál i velké plány.

„Přeji studentům hodně štěstí při letošním projektu Cena Salvator 2013," doplnil rektora Josef Kocourek, ředitel Komunikační agentury na fakultě multimediální.

Salvator 2013

Nominační období

(8.30 . ledna)Občané i členové Integrovaného záchranného systému mohou nominovat favority v jednotlivých kategoriích.

Hlasovací období

 (8.20. února)Občané kraje rozhodnou o vítězi v kategorii občan. V ostatních kategoriích zvolí vítěze komise. O dětské ceně rozhodne krajský parlament dětí a mládeže.

Galavečer (19. března)Ocenění vítězů.