Reportáž o dámách, který patří mezi absolutní českou špičku mezi kuchařkami ve školních jídelnách

Jsou už totiž několik desítek minut vzhůru, aby ve stanovený čas mohly začít každý všední den připravovat obědy pro zhruba 650 strávníků.

Vařit dle jídelníčku mají polévku hráškový krém, coby hlavní jídlo krůtí maso na zázvoru s bramborovou kaší, jako druhá možnost se dětem ve výběru nabízí krůtí maso na zázvoru s jasmínovou rýží. K tomu pak dále dva druhy salátu, mrkvový s jablky a zelný s křenem a jablky, coby pití připraví čaj s citronem.

Jako první na šest hodin přichází do školní jídelny trojice kuchařek. Začínají připravovat čerstvé krůtí maso (prsa) a dávají vařit polévku. Další čtyři pomocné kuchařky dorážejí o půl hodiny později, na půl sedmou. Chystají zeleninu na salát, pomáhají krájet maso a dělají další přípravné práce.

O dvě hodiny později už zkouší maso, zda je měkké. Pokud je, vyndávají jej z pánve.

„Připravujeme jej v multifunkční pánvi, ve které si pokrmy uchovávají vysokou výživovou hodnotu," vysvětluje vedoucí školní jídelny Anna Vičánková. Maso pak kuchařka poté vyjímá z pánve a upravuje šťávu z něj.

„Mezitím další připravuje jasmínovou rýži, kterou vydělává z varného kotle do nádob. Poté ji uloží do konvektomatu," komentuje dění v jídelně Anna Vičánková.

Jasmínová rýže je speciální druh, který si lidé mohou běžně zakoupit a uvařit ji. Kolem jedenácté hodiny už kuchařky začínají do připravených misek servírovat saláty a vyrovnávají jejich část na výdejním pultu. To už se ale blíží půl dvanácté a část kuchařek se přemisťuje právě k výdejnímu okénku.

Mladší děti, které se dostavují mezi prvními, přikládají čip na dané místo a kuchařky tak vidí, které ze dvou jídel si dotyčný objednal.

„Vezměte si i salát," vyzývá školáky jedna z nich, ale děti nereagují.

„Jsou ještě vybíravé, saláty si berou až starší děti," vysvětluje mi Anna Vičánková.

Celkem kuchařky vydávají dvě stě dvacet porcí krůtího masa na zázvoru s jasmínovou rýží, zbytek si žádá bramborovou kaši.

„Krůtí maso se řadí do drůbežího, mezi dětmi je velice oblíbené. Navíc patří mezi nejzdravější vůbec. Obsahuje nízké procento tuku," podotýká Anna Vičánková. Používá se podle ní také v dietním stravování.

Nad jídlem si u jednoho ze stolů mezi prvními pochutnává například žák páté třídy Samuel Kliment.

„Jsem moc spokojený. Výborně tady vaří," hodnotí Samuel Kliment. Jeho nejoblíbenější jídlo ve školní jídelně je prý králík na smetaně. Spokojený je také další páťák Lukáš Mamula.

„Moc mi tady chutná. Nejlepší je rajská s knedlíkem," říká Lukáš Mamula.

Školáci i personál školy přitom mohou být na své kuchařky hrdí. Už párkrát totiž v Česku uspěly v soutěži O nejlepší školní oběd. Letos se probojovaly do finále jako jediné ze Zlínského kraje. Rozhodly se připravit držkovou polévku z hlívy ústřičné, krůtí kuličky s růžičkovou kapustou obalené v pohankových vločkách se šťouchanými brambory, jako dezert kuskus se švestkami.

Vloni si dokonce z Brna odvezly krásné druhé místo za hovězí vývar s masem a celestýnskými nudlemi, zdravý karbanátek, bramborový salát s francouzskou zeleninou a jogurtovým dresinkem s bylinkami a lehký jáhlový dezert s lesním ovocem.