Zjevně zaskočený kandidát na prezidenta jen těžko hledal slova a koktal, že nechápe, o čem je řeč. Pak jen hlesl, že je mu strašné horko a rychle aulu zlínské univerzity opustil.

Hejtman Lukáš pak svůj dotaz vysvětlil. „Jistě si pamatujete, jak se v médiích přetřásalo, že si premiér Topolánek odskočil do Innsbrucku zalyžovat se svým kamarádem Markem Dalíkem,“ začal hejtman tajemně. „Jenže to nebyl Dalík, Topolánek se tam potkal se Švejnarem,“ dodal vítězoslavně.

Deníku se podařilo dostat k videozáznamu z rakouské horské restaurace, v níž mělo ke schůzce dojít. A na jednom ze záběrů jsou zachyceni dva muži ve šponovkách, přičemž v jednom z nich lze poznat českého premiéra Topolánka (ODS) a v druhém Jana Švejnara.

Vzhledem k notoricky známé řevnivosti mezi premiérem a současným prezidentem Václavem Klausem (ODS) se nabízí otázka, zda se předseda nejsilnější strany nerozhodl Klause potopit a podpořit v prezidentské volbě kandidáta opozice Švejnara.

Deník se s tímto dotazem obrátil přímo na Mirka Topolánka. Ten reagoval vysloveně nevraživě. „Jestli mi ještě jednou zavoláte, tak vám rozbiju redakci!“ řekl premiér a třískl s telefonem.

Vyjádření českého prezidenta Václava Klause se ovšem Deníku získat nepodařilo. Podle některých zdrojů byl však včera spatřen na jisté chalupě na Vysočině, kde rozmlouval s Jiřím Paroubkem a Milošem Zemanem.

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě.