Na trase Zlín – Rožnov pod Radhoštěm budou jezdit dva vlaky. Ze Zlína vyjede první v 7.15 hodin, druhý v 16.53 hodin. Pojedou přes Otrokovice, Hulín, Holešov, Bystřici pod Hostýnem a Valašské Meziříčí. Z Hulína si lze potom po přestupu jízdu prodloužit až do Kroměříže.

Na konečných stanovištích se pokaždé nějakou dobu vlaky zdrží a vydají zpět.

„Vlak mířící do Rožnova v Otrokovicích staví v 7.30 a 17.06 hodin, do Zlína v 10.39 a 17.34 hodin. Speciální modré jízdenky, které v nich cestující obdrží, umožní využití slev a volných vstupů například v holešovském muzeu, synagoze a galerii, ve zlínské Zoo Lešná, kroměřížském i bystřickém zámku,“ sdělil mluvčí otrokovické radnice Milan Plesar.

Dodal, že ve Valašském Meziříčí dopraví zájemce z vlakového nádraží speciální nízkopodlažní autobus také do nového krytého bazénu a areálu zámku Žerotínů s Galerií Sýpka a bývalou vězeňskou kaplí. Rožnov pod Radhoštěm pak nabízí vstup do Valašského muzea v přírodě.

„V Otrokovicích jsme připravili pro cestující zdarma jízdu na moderní městské in-line dráze. Na místo, kde jim zapůjčíme i brusle, je přiveze z nádraží výletní vláček Stelinka. V odpoledních hodinách se mohou zúčastnit i závodů, které uspořádáme podle zájmu,“ přiblížil Plesar.

Do projektu Českých drah se Otrokovice zapojily už posedmé. „Naší snahou je upozornit na narůstající automobilovou dopravu ve městech a nabídnout zájemcům možnost využití alternativních druhů dopravy,“ doplnila starostka Radoslava Matuszková.