V rámci vzpomínkové akce si studenti připomněli zlomové okamžiky v historii České republiky a vzdali vděčnost všem, kteří se jich účastnili a bojovali za svobodu a demokracii. Na náměstí míru studenti položili svíčky i s pamětním věncem.

„Tento významný den nám připomíná důležitost ochrany základních lidských práv, sílu svobody, ale také uvědomění. Uvědomění skutečnosti, že se čas od času objeví někdo, kdo se snaží takto demokratický svět potlačit, a to jakýmkoliv způsobem,” uvedl Dominik Gerža, prezident Studentské unie UTB.

Plovárna architektonicky zapadá do místní Bílé čtvrti vybudované ve třicátých letech.
Plovárna v Luhačovicích se zdražení vstupného nevyhne

Po průvodu čekal návštěvníky doprovodný program na třech různých místech. V aule na Fakultě humanitních studií (U18) se promítal film Občanský průkaz, před kterým si se studenty ještě popovídal o událostech 17. listopadu nový ředitel Městského divadla Zlín Josef Morávek.

„V baru Leaves Lounge proběhl historický kvíz a ve studentském baru U7 se uskutečnil takzvaný “vnitřní táborák” s kytarou,“ dodala Petra Svěráková.

Platforma Memento covid, která má být místem pro setkávání především studentů, vzniká v těchto dnech za budovou rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
VIDEO: U univerzitní budovy vzniká memento covidu. Z krabiček od obědů

V rámci vzpomínkové akce byla zároveň umístěna na rektorátu univerzity “Stěna vděčnosti”, kam mohou studenti, zaměstnanci, ale i návštěvníci univerzity sdělit, za co jsou v životě vděční.

„Ne vždycky nám dochází, že za to, kde nyní jsme, jakým způsobem studujeme a kde se celkově nacházíme, vděčíme lidem, kteří tady byli před námi a bojovali. Já sám jsem jim moc vděčný za to, že můžu,” uzavřel Marek Kos, manažer projektu.