„Jsem mírným optimistou. Věřím, že proces bude ukončený vprvním čtvrtletí příštího roku,“ uvedl první náměstek primátorky Martin Janečka.

Upozornil však, že podmínkou je ještě zrušení konkurzu na dceřinnou společnost Svitu KONTY, a.s. anebo vyřízení nároku na náhradu škody za uvalení konkurzu na Svit vroce2000.

Magistrát je ve spolupráci skrajem a podnikateli za pohledávky a akcie ochoten zaplatit 180milionů korun. Hodnota celého balíku přitom činí asi šest milard korun. Ten vedle budov a infrastruktury přímo ve svitovském areálu obsahuje iStadion mládeže, bývalé baťovské koupaliště, pozemky pod komunikacemi, chodníky anebo školkami.

Vedoucí odboru řešícího arbitráže a agendu České konsolidační agentury Radek Šnábl sdělil, že převod pohledávek a části akcií pod ministerstvo financí je snadnější způsob, jakým prodat městu Zlín pohledávky za předem stanovenou cenu. „Rozhodovací proces ministerstva financí je totiž výrazně rychlejší,“ sdělil Šnábl zministerstva financí. Ten dokonce tvrdí, že by se prodej Zlínu mohl uskutečnit už do měsíce.

Po zisku akcií ipohledávek se tak Zlínu a jeho partnerům otevře mimo jiné cesta krevitalizaci podstatné části Svitovského areálu. Ten by se měl stát plnohodnotnou součástí moderní Zlína. Oněkteré budovy má zájem například Baťova univerzita.

Přečtěte si také:

Město se opět přiblížilo koupi pohledávek za Svitem

Zastupitelstvo rozhodne, jestli vykoupí akcie Svitu