Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyvolávacích systémů ještě přibude

Zlínsko - Odbavovací systémy na poštách se začaly zavádět na Zlínsku od roku 2006. A přibudou další, slibuje vedoucí obvodní pošty Zlín 1 Josef Svoboda, který řídí pobočky Českých pošt v celém okrese.

17.5.2008
SDÍLEJ:

Pošta v OtrokovicíchFoto: DENÍK

Na kterých poštách na Zlínsku lidem v současné době odbavovací systémy slouží?

Na šesti velkých a středně velkých poštách. Jmenovitě jsou to pobočka Zlín 1, Zlín 4, Otrokovice 2, Luhačovice, Slavičín a Vizovice. Jako poslední byla vybavena tímto obslužným systémem otrokovická pošta, která prošla v loňském roce náročnou rekonstrukcí. A počítáme postupně s dalším vybavováním našich pošt.

Jak byste za dobu jejich fungování vyvolávací systémy zhodnotil?

Velkou výhodou je, že umožňují eliminovat dlouhé čekací doby a plánovat rozvrhy služeb našich zaměstnanců. Vedoucí pošt od nich dostávají zpracované sestavy, ze kterých vyčtou průměrnou čekací dobu zákazníků po dnech, hodinách, frekvenci počtu operací, které jsou na poštách provedeny, maximální čekací dobu, průměrnou dobu obsluhy zákazníka, počet zákazníků které pracoviště odbaví a celou řadu dalších údajů. Samozřejmě, že tento systém není všelék na odbourání všech front.

Mohu ale s hrdostí konstatovat, že všechny naše pošty ve srovnání s podobně vybavenými poštami v naší republice, si vedou velmi dobře. Zvýšila se i diskrétnost při obsluze zákazníků a ti se mohou zeptat na další služby, nebo si nechat vysvětlit případné nejasnosti bez zbytečného stresování, že někoho dalšího v řadě u přepážky zdržují.

Mají nějaké nevýhody oproti dřívějšímu klasickému čekání u přepážek?

Téměř vždy, když se na poště tento systém zaváděl, vznikla u určité skupiny zákazníků vlna emocí a nevole učit se něco nového. Přestože pokaždé velmi rychle opadla, část nespokojenců zůstává, ale většina našich zákazníků podle jejich vyjádření tento systém obsluhy vítá.

Když chce klient provést transakci na různých přepážkách pošty, musí mačkat postupně různá tlačítka nebo si vystačí s jedním?

Ne, nemusí a naopak, ani nemá. Pokud přepážka nemůže například z technických důvodů další z požadovaných služeb provést, přednostně přepošle zákazníka ke správné přepážce a systém umí dát tomuto přeposlání absolutní prioritu. V případě, že si zákazník vyzvedne víc lístků, je nervózní, že mu při operacích na jedné přepážce naběhne současně i pořadí na další službu a ve skutečnosti si časově nepomůže. Pokud totiž opravdu v určitém časovém úseku k další přepážce nedojde, musí na další požadovanou službu čekat od začátku znova.

Plánují se ještě nějaké modernizace v odbavovacím systému?

Jak každé technické zařízení se i tento systém stále zdokonaluje, ale to se týká zejména výstupů dat a rozborů pro pošťáky, které by zákazník měl poznat už jen jako zkrácení front a zlepšení obsluhy.

Autor: Marie Šidlová

17.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Fanoušci ševců jedou na fotbal. Ilustrační foto

Na Kodaň zdarma. Fastav pro fanoušky znovu vypraví speciální vlak

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci z Vlachovic, Pozlovic a Hřivínova Újezdu

AKTUALIZOVÁNO

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.

Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Odvolání zamítnuto. Slova, která určitě v úterý nechtěl od senátu krajského soudu ve Zlíně slyšet Jan Hemza z Brna, soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví chirurgie, který je současně také uznávaný neurochirurg.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení