Ve volebním štábu koaliční strany Svobodní a Soukromníci vedené senátorem a podnikatelem Ivem Valentou měli totiž důvod slavit: budou nováčkem v krajském zastupitelstvu, strana získala čtyři mandáty.

„Považuji to za úspěch, dostat se z nuly, a dá se říct z neznámé koalice vůbec na hranici pěti procent. A my jsme dosáhli skoro osmi. Navíc mě hodně těší preferenční hlasy. Chtěl bych poděkovat všem voličům," netajil nadšení Ivo Valenta.

Na kraji chtějí určitě zůstat ve hře, jsou připraveni vyjednávat s každým, kromě komunistů. „S ostatními jsme si povídali i před volbami, že když to dopadne příznivě, jsme ochotni jednat," usmál se senátor.

Celkový výsledek voleb jej překvapil. „Před čtyřmi roky to byla oranžová tsunami, teď je bledě modrá. To mě hodně překvapilo, že ANO 2011 vyhrálo v tolika krajích. Umí dobře oslovit voliče," okomentoval těsně před skončením sčítání hlasů v sobotu večer Ivo Valenta.

Mezi oslavujícími nechyběl ani třicetiletý Tomáš Pajonk, který rovněž usedne v krajském zastupitelstvu z druhé pozice na kandidátce. „Jsem nadšený z toho, že jsem v České republice jediný libertariánský krajský zastupitel. Samozřejmě by bylo lepší získat více procent, ale na to, že začínáme, je to dobré. Je to pro mě závazek vůči voličům," zhodnotil Tomáš Pajonk.