„Jedná se úsek od konce obce až zhruba k průmyslové zóně v Liptále. Rozšíření silnice vítáme, protože uvázlé kamiony v zimě ucpávají cestu a také obec. Ale více by nám pomohla dostavba R49,“ sdělil starosta Jasenné Pavel Machovský. Studii navrhující rozšíření zlínské Ředitelství silnic a dálnic ČR Jasenné představilo již zhruba před dvěma lety. Nyní žádá o změnu územního plánu.
 
„Minulý týden nám přišla žádost. Myji ale musíme postoupit k projednání stavebnímu odboru ve Vizovicích a poté budeme o změně jednat na zastupitelstvu. Teď v říjnu už to ale nestihneme,“ informoval Machovský.
Rozšířením na silnici s přídavnými pruhy pro pomalá vozidla chce ŘSD vylepšit provozní podmínky v zimních měsících. Investice ve výši zhruba 320 milionů korun bude hrazena z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. „V současné době rozpracováváme investiční záměr. Realizaci předpokládáme v letech 2013 až 2015,“ reagoval ředitel ŘSD Rostislav Vacula.

Starostové obcí Jasenná a Lutonina a města Vizovice se ale bojí, že pokud bude silnice rozšířena dřív, než se postaví úsek R49, neúměrně naroste v obci doprava. „Z hlediska motoristického by to bylo v pořádku, je to podobné jako třetí stoupací pruh na Buchlov. Ale upřednostňujeme dostavění R49. Ta nám sníží průjezdnost obce,“ sdělil za Lutoninu Vítězslav Zicha. Jeho slova potvrzuje i Alena Hanáková za Vizovice. „Pokud se rozšíří cesta přes Sirákov, tak se může stát, že R49 už nebude dokončena a my budeme zahlceni dopravou,“ dodala.

„To nehrozí. Obě komunikace totiž řeší absolutně jiný druh dopravy. R49 má zajistit mezinárodní spojení a hradili bychom ji z evropských fondů. Také kraj má zájem na obou variantách. „My rozšíření i R49 podporujeme. Zatím ale není jasné, zda k němu vůbec dojde. Tento měsíc se rozhodne,“ komentoval krajský radní Petr Hradecký.

„Pokud se rozšíří cesta přes Sirákov, tak se může stát, že R49 už nebude dokončena a my budeme zahlceni dopravou.“

Alena Hanáková, starostka Vizovic