„Akce bývají častěji zaměřené především na rodin či maminky, my proto pořádáme akci věnovanou tatínkům. Ale zvány jsou samozřejmě celé rodiny,“ vysvětlila Ivana Scharfová z pořádajícího spolku Kamarád Nenuda.

Podle ní je velmi důležité připomínat tatínky.

„V současné době je velká vzácnost mít úplnou rodinu – tatínka i maminku. I role ve společnosti se trochu proměňují, někde maminka zastupuje spíše tu tatínkovskou a naopak. A i přesto, že to manželům někdy nevyjde, dítě má pořád mámu i tátu, které miluje. Je důležité, aby vědělo, že oba jsou pro něj vždy tady. Role táty je velmi důležitá a asi bychom se divili, co všechno může dětem předat,“ zdůraznila Ivana Scharfová.

Holešovská Regata 2022
VIDEO: Holešovská Regata bavila davy, festival přilákal 18 tisíc lidí

Program Táta Festu pořadatelé z velké části zaměřili na děti. Připravili pro ně osm aktivit, za jejichž splnění malí návštěvníci získali odměnu. Jedním z úkolů pro nejmenší bylo například namalovat svého tatínka.

„Tyto obrázky se budou vyhodnocovat. Vítěze vyberou děti v naší dětské skupině a autor zvoleného obrázku získá velkou čokoládovou medaili,“ prozradila Ivana Scharfová.

V doprovodném programu se na nedělním Táta Festu představily mažoretky z Fryštáku, vystoupilo taneční studio iDance a svůj um předvedli také rytíři ze Skupiny historického šermu Solutus.

K vidění byly také ukázky RC modelů aut a byla tady i možnost vyzkoušet si slackline – chůzi po pružném popruhu napnutém mezi dvěma pevnými body.

Obava pořadatelů, že až příliš teplé počasí může od návštěvy akce odradit, se nakonec nenaplnila. Podle Ivany Scharfové do zámeckého parku v průběhu odpoledne dorazilo na dvě stě padesát dospělých a dětí.

Další velkou venkovní akci si mohou příznivci spolku Kamarád Nenuda užít na podzim, kdy tento pořádá Velkou zlínskou drakiádu.