Provozovatelé stanice se na novém programovém formátu dohodli před několika dny s držitelem licence programu UPC Expres. Diváci budou moct sledovat zpravodajství z regionu denně od šesti do dvaadvaceti hodin, a to každou sudou hodinu. „Největší a pro diváky nejvýznamnější pozitivní změnou bude nový zpravodajský pořad s názvem Deník. Ten bude mít premiéru denně ve velmi atraktivním čase, vždy v půl sedmé večer,“ prozradil Jan Dudek, ředitel společnosti J. D. Production, která je provozovatelem televize.

Po Deníku budou následovat další pořady, na které jsou diváci Televize Slovácko zvyklí. Přibudou také některé zbrusu nové. Každý den tak zlínské a hradišťské studio připraví novou premiérovou půlhodinu, která bude mít dalších osm repríz až do druhého dne do půl páté odpoledne. „První polovinu každé sudé hodiny bude připravovat brněnské studio, druhou polovinu studia TV Slovácko a TV Zlínsko od Hodonína až po Zlín,“ poznamenal Dudek. Současný provizorní stav byl podle něj neuspokojivý.

Šéfredaktorka Televize Slovácko Petra Kučerová divákům slibuje také lepší skladbu pořadů. „Divákům nabídneme mnohem více zpravodajských informací. I nadále jim však budeme poskytovat reportáže ze společenských a kulturních událostí, které jsou se Slováckem neodmyslitelně spjaty,“ uvedla Kučerová.
Novinka umožní zhlédnout vysílání většímu počtu lidí. „Namísto současných přibližně sto dvaceti tisíc diváků se jejich počet zvýší na necelých tři sta tisíc. Je to proto, že všechny pořady TV Slovácko a TV Zlínsko budou vysílat i v Brně,“ poznamenal Dudek. Ten se snaží o to, aby regionální vysílání programu TV Slovácko bylo co nejméně závislé na sítích velkých kabelových operátorů. „Připravujeme také rozšíření vysílání směrem do Uherského Brodu, Nivnice, Vlčnova a Hluku,“ sdělil Dudek.

Obyvatelé Uherskobrodska po regionálním zpravodajství volají už několik let. „Už se opravdu nemůžeme dočkat, až zpravodajství ze Slovácka budeme moci chytat také v Nivnici. Zajímá nás především kulturní a sportovní dění v okolních obcích,“ poznamenal už před časem Karel Šik z Nivnice.

Můžete vidět: Pondělí 27. 8. – sport – 18.46 Úterý 28. 8. – Magazín Zlínského kraje – 18.46 Středa 29. 8. – Hradišťský magazín – 18.46 Čtvrtek 30. 8. – Magazín Zlínského kraje – 18.38 Pátek 31. 8. – Hradišťský magazín – 18.46 Sobota 1. 9. – Výběr nejzajímavějších reportáží celého týdne – 18.38