VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Téměř třetina nezaměstnaných v kraji je starší padesáti let

Zlínský kraj – /ROZHOVOR/ Je jim více než padesát let. Jsou evidovaní na úřadech práce ve Zlínském kraji. Zaměstnavatelé počítají s jejich vyšší nemocností, proto se do uzavření smluv s nimi příliš nehrnou.

12.3.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Vokurka

Život tak lehký nemají, pokud opravdu chtějí sehnat kvalitní práci a ne jenom sedět doma, sledovat televizi a probírat, co se děje v obci či ve městě. S Deníkem si na to téma pohovořila Lucie Topolánková z pobočky krajského úřadu práce ve Zlíně.

Jaká je nyní nezaměstnanost lidí nad padesát let ve Zlínském kraji?

V současné době evidujeme ve Zlínském kraji 10 163 uchazečů o zaměstnání, kteří mají věk nad 50 let.

Kolik procent v celkové nezaměstnanosti v kraji tvoří?

V současné době se lidé nad padesát let podílejí devětadvaceti procenty na celkové nezaměstnanosti.

Má v poslední době stoupající, či spíše klesající tendenci?

V posledních třech letech se podíl uchazečů nad padesát let na celkové nezaměstnanosti pohybuje mezi sedmadvaceti a devětadvaceti procenty, nedochází k žádným větším výkyvům.

Jedná se častěji o muže, nebo ženy a je tato věková kategorie hodně problematická?

Jednoznačně je v evidenci více mužů než žen. V kraji je mužů nad padesát let věku 59 procent ze všech evidovaných osob ve zmíněném věku. Největší podíl mužů evidujeme na Vsetínsku, nejmenší naopak v okrese Zlín.

Je obtížné po padesátce najít práci, a to ve všech profesích, nebo jsou některé, u nichž to problém není?

Obecně se dá říci, že po padesátce je uplatnění uchazečů problematické. Zaměstnavatelé mají často zkreslenou představu o těchto lidech a počítají s jejich větší nemocností, s pomalejším zapracováním a záporným přístupem k novým věcem. Neuvědomují si, že tito lidé mají v sobě obrovský vzdělanostní potenciál, mohou firmu obohatit svými letitými zkušenostmi a znalostmi a svojí loajalitou k zaměstnavateli. Většina těchto lidí si také nově nabyté práce váží.

Jsou rozdíly v přístupu uchazečů?

Ano, velké. Pokud člověk nad padesát let byl celý život v pracovním procesu bez větších prodlev, jeho přístup k hledání zaměstnání je aktivní, sám vyhledává práci a také dlouho v evidenci nezůstane. Větší problém je u osob, které se evidují opakovaně. Těmto se nabízí práce složitěji. V některých profesích se uchazeči umisťují lépe nebo hůře, je to vždy individuální a záleží na přístupu uchazeče i zaměstnavatele.

Větší problémy se vyskytují u dělnických profesí, kdy s postupujícím věkem mají tito uchazeči i více zdravotních problémů a mnohdy nejsou už schopni dosavadní profesi vykonávat. Pak nastupuje možnost rekvalifikace – změny profese s ohledem na zdravotní stav uchazeče.

Jak se snažíte lidem nad padesát let pomáhat při hledání práce? Rekvalifikace, kurzy, spolupráce s firmami… A má to ještě smysl? Přijímají to lidé?

Lidem nad padesát let věku se úřad práce snaží pomáhat prostřednictvím příspěvků v rámci aktivní politiky zaměstnanosti. Pokud zaměstnavatel přijme do pracovního poměru uchazeče o zaměstnání nad pětapadesát let let věku, může získat příspěvek od úřadu práce až do výše skutečně vyplacených mzdových nákladů, nejvýše 12 000 korun měsíčně, po dobu maximálně šesti měsíců.

Na zaměstnávání osob nad padesát let věku jsou také zaměřeny některé projekty spolufinancované Evropskou unií, například ve Zlínském kraji se realizoval projekt Příležitost pro zkušené. Uchazeči vyšších věkových kategorií jsou také zařazováni do rekvalifikací, nejčastěji na kurzy Základy obsluhy osobního počítače, Skladová a výrobní problematika.

Ženy také navštěvují kurzy Pracovnice v sociálních službách, Účetnictví a daňová evidence nebo Mzdové účetnictví, muži zase svářečské kurzy a řidičské oprávnění skupiny C, popřípadě E, protože se stále posouvá věk odchodu do starobního důchodu. Veškeré tyto aktivity mají smysl.

Nejsou v tomto věku už lidé pasivní při hledání zaměstnání. Vzdávají to?

Je to skutečně individuální a nedá se v tomto případě jednoznačně kategorizovat.

A pro zajímavost… Máte v evidenci nějakého uchazeče o zaměstnání ve zmíněné kategorii, který hledá práci už hodně let? Jak dlouho je u vás?

Evidujeme dokonce několik uchazečů, kteří jsou v evidenci více než patnáct let. Většinou mají nějaký další handicap, jako je zdravotní stav nebo jsou z regionu se špatnou dostupností.

Autor: Jarmila Kuncová

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

AKTUALIZOVÁNO

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ PŘÍMÝ VSTUP DO VOLEBNÍCH VÝSLEDKŮ / Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení