Například ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati světlo světa spatřila poprvé tři miminka – samá děvčátka. „Dostaly jména Elen, Veronika a Stela. A všechny přišly na svět spontánním porodem," informovala mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Veselé informace se nesly také z porodnicko-gynekologického oddělení uherskohradišťské nemocnice. „Přímo na Štědrý se u nás narodilo celkem šest dětí, tři kluci a tři děvčátka. Poslední miminko to stihlo těsně. Narodilo se totiž minutu před půlnocí," usmívala se mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Z kroměřížské nemocnice se pláč nově narozených miminek nesl přímo na Štědrý den třikrát. Maminky tam porodily dva chlapce a jedno děvčátko. První svátek vánoční se nesl ve znamení jednoho narození, v odpoledních hodinách na druhý svátek vánoční se narodilo také jedno miminko. Jen pro srovnání, o loňském Štědrém dnu tu přišly na svět dvě děti, další jedinec pak až o druhém svátku vánočním. Jen do 21. prosince 2016 evidovali k poledni krásných 634 porodů. „Přišlo při nich na svět 6 dvojčat. Vícerčata se u nás nerodí, spadají pod vyšší pracoviště. Vloni to bylo 628 porodů, k datu 21. prosince pak 615 porodů, tudíž ke stejnému datu letošního roku je o 19 porodů více," vyčíslila mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová. Čísla podle ní tak dokazují, že na jejich pracovišti se porodnost navyšuje.

Zato ve vsetínské nemocnici byl letošní Štědrý den a první svátek vánoční bez porodů. Na svět tam miminka přišla až na druhý svátek vánoční, kdy se hodinu po půlnoci narodil chlapec, po sedmé hodině ranní přišla na svět holčička. „Počet porodů ve vsetínské nemocnici v podstatě kopíruje loňský rok, menší rozdíl způsobilo únorové omezení z důvodu stavebních prací – modernizace porodních pokojů. K 21. prosinci letošního roku se ve Vsetíně narodilo 769 dětí, z toho 388 chlapců a 381 děvčat. Narodilo se 10 párů dvojčat. Ke stejnému datu minulého roku bylo ve Vsetíně 789 porodů," konstatovala mluvčí nemocnice Lenka Plačková.