Zlínští stolní tenisté zvítězili v superligovém zápase nad slovenským mistrem z Bratislavy a vyhnou se Niederösterreichu

Hráči Avexu mají za sebou náročný program. V šesti dnech odehráli tři utkání a spoustu času strávili na cestách. Nejprve přesně před týdnem deklasovali v Superlize rakouský Langenlois. Odtud se ve středu dostali přes Paříž do Angers, kde o dva dny později bojovali o postup do čtvrtfinále Poháru ETTU.

A cestu za povinným vítězstvím favoritovi pořádně zkomplikovali. Zlínští vedli v utkání hraném do tří bodů ještě 2:1, ovšem nakonec vypadli. „Soupeř byl nečekaným průběhem hodně zaskočený. Třeba Švéd Lundquist byl hodně arogantní. Kopal do stolu a házel pálkou, jenže rozhodčí jej nepotrestali. Zato na nás byli velmi přísní,“ postěžoval si trenér Avexu Vratislav Oslzla. „Francouzi nás moc nebrali a málem na to doplatili. Je obrovská škoda, že jsme je nevyřadili. Měli jsme na to,“ tvrdil Oslzla.

Zatímco ve Francii se ke zlínské výpravě nechovali zrovna nejlépe, v Bratislavě našel špičkový český celek dokonalé zázemí. Soupeř dokonce Avexu vyhověl s bleskovým přesunutím termínu utkání na neděli. Původně se mělo hrát až dnes. „Při cestě z Angers nás napadlo, že bychom mohli zápas na Slovensku předehrát, abychom nemuseli za dva dny zase cestovat. Máme s tímto klubem nadstandardní vztahy, takže nám bez problémů vyšel vstříc,“ poznamenal kouč. „V Bratislavě pro nás připravili pořádnou zabijačku. Byla to pochoutka,“ dodal.

V samotném utkání Zlín potvrdil roli favorita a kromě zaváhání Petra Davida soupeři nedovolil ani bod. Díky páté výhře a postupu do play off z prvního místa může Avex narazit na suveréna posledních ročníků Superligy Niederösterreich až v samotné bitvě o prvenství. „Přesně takový plán jsme měli, takže jsme rádi, že se nám to v nejmenším možném počtu zápasů podařilo,“ pravil Oslzla, jenž na Slovensku šetřil zdravotně indisponovaného Radka Košťála.

ŠKST BRATISLAVA - AVEX ZLÍN 1:6

Kobes, Bardoň - David, Čihák 1:3, Baláž - Olejník 0:3, Kobes - Čihák 0:3, Bardoň - David 1:3, Kobes - Olejník 0:3, Baláž - David 3:1, Bardoň - Čihák 2:3.