„Hlavním důvodem uzavření hypermarketu do konce roku je fakt, že obchod nebyl oblíbenou volbou zákazníků,“ informoval mluvčí obchodního řetězce Tesco Václav Koukolíček. Potvrdil také, že všem malenovickým zaměstnancům umožní přestup jinam.

„Pokud tedy budou flexibilní z hlediska lokality a pracovního zařazení. Ve Zlíně máme jen jeden supermarket a jeden expres, a tedy nepojmeme všechny pracovníky,“ ujistil Koukolíček.

Možnosti jsou ale i ve vzdálenějších prodejnách.

„V okolních obchodech (Uherské Hradiště, Uherský Brod, Kroměříž, Přerov, Slavičín, Holešov) jsme připraveni zaměstnance přivítat,“ dodal mluvčí.

Podle ředitele Centra Zlín Františka Rochovanského ovšem hypermarketu Tesco v závěru letošního roku končí nájemní smlouva, prodejna proto bude do dvou měsíců uzavřena. Během ledna pak dojde k vyklizení a předání prostor vlastníkovi objektu. Prostor poté čeká rekonstrukce.

„Jedná se o dlouhodobě plánovanou změnu, která vlastníku Centra umožnila naplánovat další kroky k modernizaci Centra a vylepšení nabízeného sortimentu i prostředí pro zákazníky,“ podotkl ředitel.

Během roku 2018 dojde k postupným stavebním úpravám tak, aby prostory po hypermarketu odpovídaly standardům, které jsou dnes v obchodní praxi běžně používány.

„Úpravy budou prováděny po etapách tak, aby nedocházelo k omezení provozu dalších obchodů v OC Centro Zlín v Malenovicích. Už v průběhu prvního pololetí se mohou zákazníci těšit na otevření nové moderní prodejny potravin a také dalších velkých prodejen oblíbených obchodních značek,“ ujistil František Rochovanský.

Oldřich Hájek, ekonom a regionalista, vnímá odchod řetězce Tesco z nákupního centra Centro Zlín v Malenovicích jako reakci společnosti na její měnící se globální strategii.

„Kupní síla v regionu je odpovídající pro lokalizaci maloobchodní prodejny tohoto typu v objektu Centro Zlín Malenovice. Lze tedy očekávat vstup jiného hráče v oblasti maloobchodu do těchto prodejních prostor,“ konstatoval.

O uzavření Teska informoval Deník na svých webových stránkách i sociální síti, mezi lidmi se strhla bouřlivá diskuse. Hypermarket měl totiž navíc otevřeno do pozdních nočních hodin.

„Já tam jezdil rád. Mně chybět bude. Hodně jsem si oblíbil jejich pult s grilovanými kuřaty. Chutnala mi víc než kdekoli jinde. Ale celkově po všech stránkách mi Tesco vyhovovalo víc než Kaufland, Lidl, Billa, Albert,“ napsal k tématu na sociální síti například Milan Nedbálek.

„Mně chybět bude, když člověk potřeboval večer nutně něco koupit, tak to byla jediná možnost. Jinak tam má být prý Billa,“ vyjádřil se zase Jan Koutný.

Jaká prodejna potravin konkrétně tam vznikne, zatím nikdo kompetentní prozradit nechtěl.