Ze Zlína odjely týmy Hradce Králové s pořádnými výprasky

Oba celky se nadále drží v horní polovině tabulky. Devatenáctka Hradce se sice krčí na chvostu tabulky, ale v minulém dějství dokázala porazit ostravský Baník, který patří k tuzemské elitě. A právě tento úspěch Východočechů zlínské mladíky donutil k maximální koncentraci, která se jim vyplatila.
„Připravili jsme kluky na to, že budou asi útočit do plných,“ řekl trenér devatenáctky Tescomy Jan Somberg. Jeho výběr si už v úvodní čtvrthodině vytvořil dvoubrankový náskok a pak spálil několik šancí.

Jenže hosté z pokutového kopu snížili a do přestávky byli lepší. Ovšem po změně stran domácí v průběhu šesti minut třikrát skórovali a svého soka definitivně dorazili.

„Od té doby jsme hru kontrolovali a nebylo co řešit. Jediné, co bych hráčům mohl vytknout, bylo neproměňování šancí. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale i přesto jsem s tímto zápasem spokojený,“ hodnotil Somberg. Devatenáctka má po šesté výhře 21 bodů a patří jí šestá pozice.

O tři body víc mají po jednoznačném vítězství 5:0 mladší dorostenci Tescomy, jimž náleží sedmá příčka. Svěřenci trenéra Milana Hanka dvakrát udeřili v prvním poločase, dvě nahrávky Lukáš Pazdery zužitkovali Šimon Šumbera a David Rokos. Pazdera se po změně stran proměnil ve střelce a přidal dvě branky, stejný gólový účet měl na konci utkání i jeho kolega z útoku a kapitán týmu Rokos.

„Úvodní trefa nás nastartovala. Kluci se uklidnili a kombinačně pak Hradec přehráli. Fotbalová kvalita prostě byla na naší straně,“ těšilo kouče Hanka.
Podzimní sezonu zakončí ligoví dorostenci Zlína v Českých Budějovicích.

I. liga - 14. kolo

TESCOMA ZLÍN 19 - HRADEC KRÁLOVÉ 19 5:2 (2:1).

Branky Zlína: 6. Bačík, 14. Sokol, 52. Grygar, 55. Motal, 58. Kašpar.

Zlín: Korch - Kocián, Sokol, Linek, Kašpar (63. Mika) - Haloda, Motal, Bublák (37. Grygar), Bělíček -Bačík (60. Železník), Hudák. Trenér: Jan Somberg.

TESCOMA ZLÍN 17 - HRADEC KRÁLOVÉ 17 5:0 (2:0).

Branky: 32. a 56. Rokos, 51. a 60. Pazdera, 20. Šumbera.

Zlín: Dostál - Zábojník (58. Cvešper), Kutra, Hájek, Čelůstka -Mezírka, Pospíšil, Řepa (46. Starec), Šumbera - Rokos, Pazdera (64. Solařík). Trenér: Milan Hanko.