„Masírovaly jsme v Bangkoku, ale chtěly jsme se podívat do Evropy. Sem nás přivedlo doporučení,“ řekla Juntima. Poté, co přišla nabídka od příbuzných, trvalo vyřizování potřebných dokumentů asi osm měsíců. Protože měly ženy předem domluveného zaměstnavatele, mohly hned nastoupit do práce. Za tu dobu, co masírují ve zlínském salonu Bai Mai, si je našli jak stálí klienti, tak i hosté Zlína.

Spokojení tedy mohou být i zaměstnavatelé kamarádek z Bangkoku. „Místa byla k dispozici také Čechům. Nikdo ale nesplňoval naše požadavky. Thajskou masáž dokáží dělat jen Thajci,“ míní spolumajitelka salonu Simona Šindelková.

Ženy vydělanými penězi podporují své rodiny v daleké zemi. Jsou s nimi v kontaktu přes telefon, internet i skype. „Jezdíme ale i za příbuznými do Prahy. A tady ve Zlíně se setkáváme s Čechy, Thajci, ale třeba i s cizími studenty univerzity,“ popsala Acharavadee. Místo stýskání tedy raději poznávají českou kulturu, která je pro ně exotická.

„Mně chutnají rohlíky. V pekárně vždycky řeknu, že jich chci pět,“ smála se Juntima. Acharavadee si zase oblíbila bramborový salát. Nejraději má ale ten domácí, vyrobený maminkou Simony Šindelkové. „Strávily u nás doma i Vánoce. Jsou sice naše zaměstnankyně, ale mám je trochu jako sestry,“ řekla spolumajitelka salonu.

Čtěte dále: Thajskou masáž mnozí spojují s erotikou