Přímo v centru Zlína, na náměstí Míru, sídlí zrekonstruovaná cukrárna Garibaldi. Její majitel Mehmedi Mumin se synem vyrábí zmrzlinu i zákusky podle tradičních chorvatských receptů ve třetí generaci. A říká: „Nemůže být každý zmrzlinář, jako nemůže být každý architekt.“ Svou cukrárnou doslova žije a práce je pro něj koníčkem. Ráno ji otvírá a večer je ten, kdo zamyká.

„Pokud děláte práci s láskou, musí se to projevit a úspěch se dostaví,“ říká Mehmedi.

„Recepturu i suroviny na výrobu zmrzliny si může přivézt kdokoliv, ale pokud práci nevěnujete čas a lásku, nebudete mít zmrzlinu dobrou,“ míní majitel.

V cukrárně lze vybírat z mnoha druhů od klasiky, jako je vanilka, až po netradiční příchutě, třeba levandule. Nejoblíbenější mezi zákazníky je ale pistáciová.

Pokud jezdíte na výlety vlakem, můžete se vydat do lázeňského města Luhačovice. Přímo u vlakového nádraží najdete malý stánek s točenou i s řemeslnou zmrzlinou. Věčné dilema, jestli tu anebo onu, je tedy vyřešeno. I když za sebe radím: rozhodně vyzkoušejte řemeslnou. Nebudete litovat, ať si vyberete kteroukoliv ze 12 nabízených druhů.

Láká vás v létě něco nového jiného? Na to jsou v Kozí farmě ve Vizovicích přímo specialisté. Nabízí černou zmrzlinu z uhlí, slaný karamel se sušenými červy, kefírovou nebo syrovátkovou zmrzku. A že je majitel farmy Martin Vlček opravdu inovátor, dokazují jeho další plány.

„Napadla mě medová s fíky. Ke kozím sýrům se totiž chuťově obojí hodí. Mým cílem je to nějak nakombinovat.“

Na točenou zmrzlinu v krajské nemocnici zdaleka nechodí jen pacienti a zdravotnický personál. Je vyhlášená v širokém okolí zdejších Baťovských domků. Vyírat se dá ze dvou druhů, které většinou obden mění. Nejoblíbenější je slaný karamel, který mizí rychlostí blesku.

Zmrzlina na Zlínsku

Poslední z pětice testovaných zmrzlin je stánek s ledovou pochoutkou ve Štefánikově ulici. Funguje tady zhruba deset let a každý den zmrzlinář nabízí osm druhů letního osvěžení.

„I když sezona letos začala o měsíc později, nestěžuju si,“ říká majitel Miroslav Mokroš.

Vždyť během tropů k němu denně zavítalo na 300 zákazníků. Aby co nejrychleji odbavil frontu, neuvažuje o platebním terminálu a bere jen hotovost.

„Transakce trvá hrozně dlouho, za tu dobu stihnu obsloužit další lidi,“ vysvětluje Mokroš.

Má speciální stroj, kdy zákazník vloží peníze na tácek, ty spadnou dovnitř a na tácek přistanou zpět vrácené drobné. Rychlé a efektivní.

TOP 5 zmrzlin ve Zlínském kraji podle Deníku

Cukrárna Garibaldi

KDE: Náměstí Míru 63, Zlín
OTVÍRACÍ DOBA: 8–20 hodin
TIP DENÍKU: Pistáciová 49 korun

close Cukrárna Garibaldi v centru Zlína vyrábí zmrzlinu podle tradiční chorvatské receptury. info Zdroj: Deník/Iva Nedavašková zoom_in Cukrárna Garibaldi v centru Zlína vyrábí zmrzlinu podle tradiční chorvatské receptury.

Petrova zmrzlina

KDE: Nádražní 249 (u Pizzerie Rimini), Luhačovice
OTVÍRACÍ DOBA: 10–19 hodin
TIP DENÍKU: Maxi king 50 korun

close Řemeslná Petrova v Luhačovicích info Zdroj: Deník/Iva Nedavašková zoom_in Řemeslná Petrova v Luhačovicích

Kozí farma Vizovice

KDE: Lázeňská 756, Vizovice
OTVÍRACÍ DOBA: 14 - 18 hodin
TIP DENÍKU: černá 50 korun (40 korun malá porce)

close Zmrzlina z vizovické kozí farmy manželů Vlčkových. info Zdroj: se souhlasem Martina Vlčka zoom_in Zmrzlina z vizovické kozí farmy manželů Vlčkových.

Točená zmrzlina Adria Gold u nemocnice

KDE: Havlíčkovo nábřeží 600, Zlín (vedle Bistra 51)
OTVÍRACÍ DOBA: 10–17 hodin
TIP DENÍKU: Slaný karamel 35 korun (25 korun malá porce)

close Točená zmrzlina u nemocnice T. Bati info Zdroj: Deník/Iva Nedavašková zoom_in Točená zmrzlina u nemocnice T. Bati

Zmrzlina – Zlín

KDE: Štefánikova 2425, Zlín
OTEVÍRACÍ DOBA: 13.30–19 hodin
TIP DENÍKU: Dračí ovoce 32 korun (27korun malá porce)

close Točená zmrzlina v ulici Štefánikova Zlín nabízí denně osm druhů. info Zdroj: Deník/Iva Nedavašková zoom_in Točená zmrzlina v ulici Štefánikova Zlín nabízí denně osm druhů.