Budete slavit?
Zatím nebudu. Je čas rozebírat nynější situaci, na slavení je brzy. Ještě máme totiž před sebou druhé kolo…

Čemu přičítáte úspěch?
Především kampani. Dělal jsem ji aktivně na sociální síti, každému jsem osobně odpovídal na všechno, vysvětloval, nikoho neurážel. Také jsem objížděl voliče. Navíc jsem nestraník, nejsem spojený s žádnou politickou stranou, takže lidé zřejmě potřebovali nějakou změnu. Na druhou stranu mě také vlivem mé práce zná hodně politiků, takže jsem nebyl tak neznámý kandidát.


V čem vidíte své přednosti oproti jiným kandidátům?
Právě v tom, že nejsem spojený s žádnou politickou stranou. Navíc jsem člověk hodně zvyklý pracovat, a to chci dělat i v Senátu. Rád bych jej rozhýbal, což si Senát zaslouží. Myslím si, že bych mohl vytvořit jeho jiný obraz, než měl doposud. Lidé jsou už otráveni z politických stran, nálada je vlivem toho ve společnosti taková, že právě toto lidi přitahuje. V životě jsem už také něco dokázal, mám velkou firmu, ve které bojuji proti zajišťovacím příkazům. Lidé vědí, že rozumím zákonům. A Senát je vlastně o zákonech.

Jak přitvrdíte v kampani?
Tak to mi trochu křivdíte, vždyť proti sobě mám coby protikandidátku ženu (úsměv). Zintenzivníme kampaň ve smyslu billboardů, kontaktování lidí, budu jezdit po obvodu a setkávat se s voliči. Díky osobnímu kontaktu lidé vidí, že jsem normální člověk z masa a kostí. Nejsem jen figurka na sociální síti, jsem tu pro lidi a opravdu existuji.

Na co se chcete zaměřit při případném vstupu do Senátu?
Především na kvalitní zákony. Abych ty, které přijdou z Poslanecké sněmovny, Senát zachytil a případně opravil. Dále bych chtěl Senát přesvědčit k tomu, abychom si sami začali navrhovat zákony, jelikož on má zákonodárnou iniciativu. Budu se věnovat samozřejmě daním, protože to je můj obor, ve kterém působím pětadvacet let. Také bych usiloval o případné novely zákonů. Rád bych i prosadil, aby se zakázala privatizace životně důležitých surovin, jako je voda…