Nový most v Přílukách

Jedním z nejdiskutovanějších témat v závěru uplynulého roku ve Zlíně bylo nové silniční napojení průmyslové zóny ve Zlíně-Přílukách, které bylo otevřeno s měsíčním zpožděním 8. prosince. Starý most přes Dřevnici byl totiž definitivně uzavřen a řidiči si tak museli nově zvykat na řadu změn. Otevření nového mostu provázela řada dopravních novinek, které minimálně zpočátku způsobovaly motoristům komplikace a tvořily se tak dopravní kolony.

Nové silniční napojení průmyslové zóny ve Zlíně -Přílukách
Na cestu do Zlína si tak vzít dovolenou, zoufali řidiči z Vizovic

Nový kruhový objezd na Vršavě

Dlouho očekávaného kruhového objezdu se během letních prázdnin dočkali řidiči přijíždějící do Zlína směrem od Fryštáku. Dočasný rondel tam vznikl během několika dní, aby usnadnil jízdu především řidičům mířícím z Jižních Svahů, kteří nově nemusí čekat, mnohdy i několik minut, než mohou odbočit na hlavní silnici.

Nový kruhový objezd na Vršavě je plně v provozu. 15. srpna 2022.
VIDEO: Nový kruháč na Vršavě je plně v provozu. Vznikl za týden

Rekonstrukce tržiště Pod Kaštany

Závěr roku provázely změny v otevření a vánočním prodeji dlouho očekávaného Tržiště Pod Kaštany. Radnice původně plánovala jeho otevření v září, potom termín přesunula na listopad, nakonec se alespoň pro průchod otevřelo v polovině prosince. Největší městské tržiště, jehož oprava stála více než sto milionů korun, zahájí sezónu na jaře 2023. Obyvatelé Zlína se mohou těšit na prodej živých ryb, bio zeleniny a ovoce, kozí produkty a farmářské či řemeslné výrobky lokálních prodejců.

Rekonstrukce tržiště Pod Kaštany. Ilustrační foto
Vánoční prodeje na tržišti Pod Kaštany? Ne, jen zkušební provoz

Otevření Jaguar Treku ve zlínské zoo

Do zlínské zoo Lešná se vrátili jaguáři, a to po dvaceti letech. Tamní Jaguar trek má rozlohu přes dva tisíce čtverečních metrů a je největší expozicí svého druhu v Evropě. Výběh obývala dvojice jaguárů – Danny a Yuna. Na druhý svátek vánoční však zoo zasáhla smutná zpráva, samec Danny náhle uhynul. Podle veterináře bylo příčinou zaškrcení a zauzlení střev. Zoo kontaktovala koordinátora chovu jaguárů amerických a bude se snažit získat nového samce pro Yunu.

Slavnostní otevření Jaguar Trek v ZOO Lešná.
Dany a Yuna se představují. Zlínská zoo otevřela dlouho očekávaný Jaguar Trek

Biotop Jižní Svahy

Rok a půl trvalo vybudování vodního biotopu v Centrálním parku na Jižních Svazích. Obyvatelé města mohou k relaxaci využít dřevěné lavičky, kamenné zídky či lehací plata, lákající k odpočinku. Z vyhlídkové lávky se návštěvníci parku kochají pohledem na okolní kopce a dohlédnou až na na Chřiby. Sportu chtivý mohou využít pétanque hřiště.

Vodní biotop na Jižních Svazích ve Zlíně
VIDEO: Zlíňané mohou relaxovat u vodního biotopu na Jižních Svazích