Cena za porci stanovena nebyla, každý mohl do připravené kasičky přispět jakoukoliv částkou, stejně tak i za punč či svařené víno. Součástí byl také prodej zabíjačkových dobrot.

„Těšil jsem se sice na zabíjačkovou polévku, ale je gulášová. Nevadí mi to však. Je opravdu výborná," pochvaloval si Tříkrálovou polévku například Josef Dubec, který procházku spojil s návštěvou akce. „Jsem totiž po operaci. Včera jsem přišel z nemocnice, tak jsem se chtěl trošku projít, a při té příležitosti si tady dát polévku. Sice jím málo, ale moc mi chutná," pousmál se v sobotu Josef Dubec.

Polévku si nechala do sklenice nalít zase Jana Maňásková. Mohla si ji tak odnést domů. „Mám moc ráda zabíjačkovou, myslela jsem si, že ta tady bude. Ale nevadí. Je to tu moc pěkné, líbí se nám tato akce. Dneska jsme u výtahu potkali také tříkrálové koledníky, tak jsme se vrátili zpátky domů a počkali na ně. Děti hrály na flétničky, bylo to opravdu pěkné," řekla Jana Maňásková.

Tříkrálovou gulášovou polévku připravil Jan Plhák, který v krajském městě provozuje stejnojmennou jídelnu, v níž vaří klasická česká jídla. „Gulášová polévka je podstatně kvalitnější, než zabíjačková, proto jsme zvolili tuto. Pro příští rok ale můžeme udělat drobnou, mezi lidmi kýženou změnu. Možná nachystáme ještě i tu prdelačku, tedy zabíjačkovou polévku," podotkl Jan Plhák.

K přípravě Tříkrálové polévky použil třicet kilo kvalitního vepřového masa, plecka. „Celkem jsme pro dnešní den uvařili necelých devadesát litrů polévky," vyzdvihl Jan Plhák.

Ještě před akcí dostali tříkráloví koledníci požehnání na mši svaté nejen v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů, ale také v kostele svatého Filipa a Jakuba ve Zlíně. Pak vyrazili s kasičkami do ulic. „Polévku si poté také mohli dát, ale jelikož jsou to vesměs malé děti, připravili jsme pro ně dětské párky, které jsme jim ohřáli," informoval ředitel Charity Zlín Vlastimil Vajďák.

Akcí Tříkrálová polévka chtěla charita trošku oživit sídliště Jižní Svahy. „Vypadá jako studené a neosobní, a to jsme právě chtěli změnit. Lidé se tu tak díky tomu setkají, povídají si spolu. Když přitom věnují nějakou tu korunu, tak nám to určitě nevadí," pousmál se Vlastimil Vajďák.

Třeba Emilie Schneiderová využila hlavně prodeje zabíjačkových dobrot. Odnášela si domů ovar, škvarky, sádlo, jelito a jitrnice. „Jsem spokojená, líbí se mi tu. Dali jsme si i svařené červené víno," zhodnotila Emilie Schneiderová. 

Recept na Tříkrálovou polévku. Poskytl jej Jan PlhákNa přípravu zhruba devadesáti litrů polévky použil:
30 kg kvalitního vepřového masa (plecka)
sůl, česnek, mletou papriku, olej, brambory, cibule

Vepřové maso je dobré dva dny dopředu naložit do česneku, soli a oleje. „Na naložení jsem použil patnáct deka soli na kilo, česneku na celé množství zhruba čtyři kila. Vše promícháte a necháte uležet," přiblížil postup Jan Plhák. Po dvou dnech maso pomelete na hrubém mlýnku, aby bylo vidět, že v polévce nějaké je. „Přidáte brambory, já jsem jich použil patnáct kilo, které samozřejmě nakrájíte na kostičky. Následuje gulášový základ. Na sádle si orestujete cibuli, přidáte pomleté maso, které je už díky naložení ochucené a vše orestujete. Pak zaprášíte paprikou a dáte do kotle, ve kterém se polévka bude vařit," dodal Jan Plhák.