Smutek drží i radnice. „Je to strašné, soucítíme s rodiči a příbuznými. Pokusíme se udělat všechno možné proto, abychom těm lidem pomohli situaci ulehčit,“ řekla chvějícím se hlasem primátorka Zlína Irena Ondrová.

Dodala, že teď ji čeká velice nepříjemná věc, a to kontaktovat se s rodiči a setkat se s nimi. „Pro mě jako ženu a matku, to bude jedna z nejhorších chvil v mém životě,“ doplnila primátorka.

Kvůli tragické události bylo město nuceno k několika zásadním krokům. Kromě toho, že hned od 23. ledna ráno jednalo s několika znalci ohledně příčiny pádu stromu, byla Ondrová nucena zrušit i domluvenou politickou schůzku.

„Vzhledem ke konající se ministriádě jsem se měla na radnici setkat s eurokomisařem Vladimírem Špidlou a ministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem. Schůzku jsem však zrušila,“ vysvětlila zlínská primátorka.

Soustrast svým způsobem vyjádřili i organizátoři Open air festivalu konaného v pátek u příležitosti předsednictví České Republiky v Radě Evropské unie. Po dohodě s Radou města Zlína se rozhodli změnit program odpolední kulturní části festivalu.

„Zrušena byla diskotéka pro děti, koncert skupiny Jazzubs i večerní laserová show. Jediným živým vystoupením byl pietní koncert skupin Gulo Čar a Docuku,“ řekl Michal Žáček z pořádající agentury.

Kromě projevů soustrasti se ovšem chystají i kroky, aby se maximálně zmenšilo riziko opakování takového případu.

„Chystáme se k několika nadstandardním bezpečnostním opatřením. V místech, kde se lidé nejvíce setkávají, zkontrolujeme každý strom a následně zvážíme jeho pokácení,“ poznamenal náměstek primátorky Hynek Steska.

Už teď prý mají v plánu prořezat větve některých stromů u tržiště.

„Zvažujeme také skácení lípy, která stojí zhruba deset metrů od spadeného stromu,“ dodal náměstek, který je zodpovědný za zeleň v krajském městě.

Ve škole, do níž oba chlapci chodili, prý podle jednoho z tamních žáků panuje napjatá atmosféra.

„Učitelka nám při hodině řekla, co se stalo. Moc se tu o tom nemluví, ale ve vzduchu je cítit obrovské napětí,“ popsal sedmák ze Zlína.