Sedmatřicetiletý muž ze Zlína tvrdě spal v poli, které je několik kilometrů vzdálené od areálu, ve kterém se konal hudební festival Masters of Rock.
Neprobudil ho ani hluk blížícího se stroje, který tam sekal trávu. „Devětapadesátiletý zaměstnanec družstva z Vizovic spícího muže ve vysoké trávě neviděl a boční lištou traktoru mu přejel spodní část těla,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Muž s vážným poraněním se musel podrobit náročné operaci

Traktorista nezaváhal a ihned muži, který utrpěl velmi vážná zranění, poskytl první pomoc. „Zraněný se musel podrobit mnohahodinové operaci ve zlínské nemocnici,“ konstatovala policejní mluvčí. Vyšetřovatelé na místě zajistili stopy a případem se zabývají.

Během festivalu bylo možné vidět desítky podnapilých rockerů, kteří spali na nejrůznějších místech, dokonce i v blízkosti železniční trati. „Jeden rocker, který tvrdě spal u cesty, nadýchal 3,22 promile alkoholu a nakonec skončil v naší cele,“ podotkla Bartíková. Dodala, že v rámci rockového festivalu vyřešili policisté už desítky přestupků proti veřejnému pořádku.