„Máš kytaru, jakou míval můj táta, teď budeš hrát jak o dušu,“ slova kamaráda zahřála čtyřiatřicetiletého klienta zlínské Naděje Rosťu Kubelku u srdce.

Nová kytara udělala Rosťovi velkou radost . Dostal ji od dětí ze 3. C ze ZŠ Mikoláše Alše ve Zlíně-Podhoří. Třída se totiž složila a hudební nástroj koupila Rosťovi k Vánocům.

„Chtěli udělat dobrý skutek,“ usmály se třídní učitelka Olga Šuranská s fundraiserkou zlínské Naděje Janou Škývarovou.

Obě stály za nápadem seznámit děti a klienty Naděje. A začala vzájemná spolupráce.

„Bylo to krásné setkání, i děti měly zážitek. Každý dal, co mohl. Někdo 30 korun, někdo sto, přinesly i více. Dohromady se složily na krásný dárek. Moc se těšily, až jej předají. Je to moc hezký začátek spolupráce,“ věří Olga Šuranská.

Každý nechce být hvězdou

Právě v chráněné terapeutické dílně ve zlínské čtvrti Letná se ve středu děti s klienty Naděje sešly, aby společně strávili krásné chvíle.

„Tohle jsem nečekal, je to velké překvapení, neměl jsem slov,“ neskrýval dojetí po předání kytary Rosťa.

Prozradil, že na kytaru hraje od svých 18 let a že už si život bez ní nedovede ani představit. Jezdí i na hudební soutěže.

„Jenže ta stará už byla rozbitá, nehrála moc dobře, takže mi ta první tři místa utekla,“ vysvětlil s úsměvem Rosťa. „Máš kytaru, jakou míval můj táta, teď budeš hrát jak o dušu,“ zahřála pak Rosťu u srdce i slova kamaráda.

Krásnou atmosféru v klubovně na Letné doplnilo i betlémské světlo, které děti do Naděje přinesly.

Slavnostní náladu dokreslily vánoční koledy, které si všichni společně zazpívali.

Rosťa neskrýval dojetí, ale hned po předání kytary začal hrát a zpívat. Všichni ztichli a vychutnávali si každý tón písně Nad oblak aneb Každý nechce být hvězdou v podání Rosti.

Před svatbou v novém bytě

Ten měl letos důvod k radosti hned několikrát. Požádal přítelkyni Jarmilu Hustákovou o ruku.

„Poznali jsme se v roce 2015 a letos v červnu mě požádal o ruku,“ pochlubila se Jaruška, které se na prsteníčku leskne krásný snubní prsten.

Oběma se také splnil velký sen – společné bydlení. Dosud žili v chráněném bydlení s ostatními klienty, letos získali chráněný byt sami pro sebe ve Zlíně na Jižních Svazích.

„Rosťa občas po sobě neuklízí, jinak je ale hodný a někdy mi pomáhá. Nebo vezme kytaru a hraje mi,“ usmála se šťastná Jaruška.

Přiznala, že když děti předávaly jejímu vyvolenému Rosťovi dárek, byla i ona dojatá.

„Ano, ukápla mi slza,“ svěřila se.

Svatební horečku s Rosťou prý ale ještě nemají, svatbu plánují až na jaro.

„Chtěli bychom mít svatbu tady, na zahradě chráněného bydlení na Letné,“ usmáli se oba šťastně.