„Probíhají dokončovací práce, v následujících dnech prodejnu vybavíme a následovat bude její kolaudace,“ řekl Deníku mluvčí Lidlu Tomáš Myler. Upřesnil, že prodejna s největší pravděpodobností zahájí provoz v pondělí 12. září. Součástí otevření budou slevové akce na vybrané produkty.

131 parkovacích míst

„Zákazníkům bude k dispozici parkoviště se 131 místy, široká budou 2,70 metru. Speciální parkovací místa budou vyhrazena pro rodiny s dětmi,“ uvedl mluvčí s tím, že součástí parkoviště bude i nabíjecí stanice pro elektromobily.

Mezi lidmi se na sociálních sítích šířily informace, že po otevření prodejny na třídě Tomáše se jedna ze současných zlínských poboček uzavře. To mluvčí Lidlu odmítl. „Otevření nové prodejny nebude mít žádný vliv na naše stávající prodejny ve Zlíně. Obě zůstanou i nadále v provozu,“ ubezpečil Myler.

Sloni ve zlínské zoologické zahradě Lešná, 11. srpna 2022
Den mezi slony v Lešné. Kolik toho sní a proč se budou stěhovat

Konkurence v okolí

Nová prodejna Lidlu na třídě Tomáše Bati vyrostla v těsné blízkosti supermarketu Terno a zároveň nedaleko nákupního centra v Malenovicích. „Těch supermarketů je na každém rohu několik. Nedaleko centra jsou hned dvě prodejny Lidlu. Opravdu si nejsem jistá, že tak nutně potřebujeme třetí,“ pochybuje Alena Procházková.

Mnozí lidé z Malenovic a blízkého okolí ale nový obchod vítají. „Určitě se tady neztratí a svoje zákazníky si najde. Pro ty, kterým se nechce do centra města nebo nákupního střediska, to bude ideální,“ míní například Anna Nováková.

Nejpočetnější zastoupení mají ve Zlíně řetězce Albert a Billa, ve městě provozují čtyři pobočky. Hned za ně se zařadí Lidl se třemi prodejnami. Pro nákup v Kauflandu a Penny Marketu mohou lidé využít dvě pobočky. Jednu prodejnu má v krajské metropoli také Tesco a Makro.